معاون توسعه منابع و مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ضروری نوبت ششم بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق تا عصر امروز (سه‌شنبه اول مهرماه) خبر داد.

اسکناس - دستمزد - حقوق

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، فتح‌الله شعبانی معاون توسعه منابع و مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با هماهنگی بانک عامل نوبت ششم از مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق به مبلغ ۱۰ میلیون تومان تا عصر امروز (سه‌شنبه اول مهرماه ۹۹) به حساب مشمولان واریز می‌شود.

وی گفت: در این نوبت بیش از ۲۴ هزار نفر وام ۱۰ میلیونی دریافت می‌کنند.

جزئیات پرداخت وام به بازنشستگان

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری نیز از واریز وام‌های ۱۰ میلیون تومانی به بازنشستگان ظرف خبر داد و گفت: از آبان ثبت‌نام برای پرداخت وام به بازنشستگان آغاز می‌شود.

محمود مرتضایی‌فرد با اشاره به پرداخت جزئیات وام به بازنشستگان کشور توضیح داد: این وام از ۷ میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و امروز به افرادی که قبلاً ثبت‌نام کرده و اولویت‌بندی آنها مشخص شده است پرداخت می‌کنیم.

به گفته وی، تمام بازنشستگانی که ثبت‌نام کرده و قبلاً وام دریافت نکرده‌اند یا وام‌های دریافتی آنها تسویه شده است، می‌توانند برای دریافت وام ثبت‌نام کنند؛ ضمن این‌که افرادی که مشکل جسمی یا بیماری‌های خاص دارند، کمک بیشتری دریافت می‌کنند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به چگونگی پرداخت وام گفت: اقساط وام به صورت سه ساله با سود ۴ درصد است و بازنشسته متقاضی می‌تواند برای دریافت وام درخواست خود را در سامانه این سازمان ثبت کند.

مرتضایی‌فرد افزود: پس از ثبت‌نام، پرداخت وام مشخص شده و به حساب این فرد واریز می‌شود ضمن این‌که برای ثبت‌نام وام نیاز به مراجعه حضوری نیست و همه کارهای مربوطه از طریق سایت این صندوق انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که به طور میانگین در سال ۳۵۰ هزار فقره وام پرداخت می‌کنیم، گفت: بخش زیادی از این وام‌ها، وام‌های ۱۰ میلیون تومانی است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت‌نام پرداخت وام به بازنشستگان از آبان‌ سال جاری خبر داد و افزود: بازنشستگان می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت این صندوق مراجعه کنند و براساس زمان ثبت‌نام و توافق با بانک وام پرداخت می‌شود؛ ضمن این‌که در پرداخت وام اصل بر قرعه‌کشی است البته تلاش می‌کنیم افرادی که دریافتی کمتری دارند یا دارای بیماری‌های خاص هستند در اولویت قرار گیرند.

مرتضایی‌فرد درباره چگونگی رسیدگی به شکایات بازنشستگان در خصوص پرداخت وام توضیح داد:‌ اگر بازنشسته‌ای برای دریافت وام دچار مشکل شد، می‌تواند در استان تهران به اداره کل فرهنگی صندوق بازنشستگی و در استان‌ها نیز به مدیریت صندوق استان مراجعه کنند.
 

کد خبر 551301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار