دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته ساماندهی کامیون‌های حمل شهری گفت: همه دستگاه‌ها مرتبط ملزم به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مطابق با سامانه کنترل تردد بندر شهید رجایی هستند.

کامیون

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی قهرمانی شنبه ۲۹ شهریور در جلسه ساماندهی وضعیت کامیون‌های حمل شهری بر لزوم تشکیل کمیته ساماندهی کامیون‌های حمل شهری و برگزاری جلسات مستمر این کمیته تأکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها ملزم به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مطابق با سامانه کنترل تـردد بندر شهید رجایی ACCESS CONTROL هستند. به‌منظور پیگیری و نظارت بر حسن اجرای قوانین و همچنین انجام اقدامات لازم در برای مراقبت و صیانت از حقوق عمومی، کمیته ساماندهی کامیون‌های حمل‌ونقل شهری در حداقل زمان ممکن با عضویت دستگاه‌های متولی تشکیل شود.

دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس گفت: پس از تشکیل کمیته، کلیه امور نظارت بر حسن اجرای قوانین همچنین احصاء نقطه نظرات و دیدگاه‌های در فرآیند اجرای مصوبات مورد ارزیابی اعضای کمیته ساماندهی قرار خواهد گرفت. کلیه کامیون‌های که قصد عزیمت به بندر شهید رجایی را دارند می‌بایست مجوز بارگیری یا بارنامه داشته باشند، اطلاعات کامیون‌ها از طریق ارگان‌های ذی‌ربط و به شکل برخط به بندر شهید رجایی ارسال شود. بدیهی است از ورود کامیون‌های که اطلاعات آن در سامانه ACCESS CONTROL ثبت‌نشده باشد ممانعت به عمل خواهد آمد.  بر اساس اطلاع‌رسانی که پیش‌تر انجام‌شده با هرگونه تخلف نظیر عدم ثبت‌نام در سامانه، بارگیری غیرمجاز و خارج از نوبت که حقوق عامه رانندگان را تضییع کند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز در این جلسه ضمن تشریح طرح ACCESS CONTROL در بندر شهید رجایی، هدف از این اقدام مهم را هوشمند سازی دروازه‌های ورودی منطقه ویژه اقتصادی به‌منظور ساماندهی ورود کامیون و تریلرها برای تخلیه و بارگیری کالا و توزیع عادلانه بار عنوان کرد. اجازه ورود کامیون به بندر منوط به دریافت اطلاعات بارنامه و مجوز بارگیری و ثبت آن در سامانه است.

وی کامیون‌های حمل شهری (کامیون‌هایی که کالا را از بندر به انبارهای حومه شهر حمل می‌نمایند، کامیون حمل شهری گفته می‌شود) را تابع شیوه‌نامه مذکور دانست و گفت: کامیون‌های شهری نیز ملزم به رعایت تمامی دستورالعمل‌های مورداشاره بوده و می‌باسیت از طریق شهرداری بندرعباس فرایند نوبت‌دهی و ارائه اطلاعات بر خط به سامانه کنترل تردد بندر ACCESS CONTROL را دنبال کنند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تبادل اطلاعات الکترونیکی در بستر نرم‌افزاری را عاملی مهم برای جلوگیری از تخلفات احتمالی و متضررشان قشر زحمتکش رانندگان و جلوگیری از بارگیری غیرمجاز و خارج از نوبت دانست. به‌منظور ایجاد این ارتباط سیستمی و اجرای دقیق اهداف، تشکیل کمیته ساماندهی کامیون‌های حمل شهری و برگزاری مستمر جلسات امری ضروری است.

بنا به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس تشکیل کمیته ساماندهی کامیون‌های حمل شهری متشکل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، شهرداری بندرعباس و اتحادیه انبارهای تجاری به‌عنوان اعضاء این کمیته مشخص و بر اساس تدوین برنامه‌ای نظام‌اند نسبت به برگزاری جلسات مستمر این کمیته اقدام خواهند کرد.

کد خبر 550453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار