ماجرا دیگر تکراری شده و کسی از شنیدن آن غافلگیر نمی‌شود اما حال همه دارد بد می‌شود از دانستن اینکه رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر به یک مورد آزار جنسی متهم شده است.

ايمي دوريس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، تازه‌ترین اتهام فساد اخلاقی دانلد ترامپ مربوط به ایمی دوریس است؛ یک مدل پیشین که در رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا در ۱۹۹۷ با ترامپ آشنا شده و رئیس جمهوری امروز آمریکا همان‌جا در یک موقعیت مناسب به زور او را دستمالی کرده است. دوریس جوان از آن اتفاق با مادر و یکی از دوستانش و بعدها با یک درمانگر حرف زده و همه آنها ماجرا را تایید کرده‌اند.

دوریس یکی از بیش از ۱۰ زن است که ترامپ را به آزار جنسی متهم کرده‌اند و البته بیش از ۳۰ زن دیگر هم گفته‌اند رئیس جمهوری آمریکا با آنها رفتار نامناسب جنسی داشته است. روایت همه این زنان هم از ماجرای رویارویی‌شان با این آزارگر جنسی تقریبا یکسان و مشابه است: ترامپ آنها را به زور گرفته، بدنشان را دستمالی کرده و کوشیده با نزدیک کردن لب‌هایش به صورت قربانی‌ها یک بوسه ناخواسته و زورکی هم بگیرد.

حالا بهتر است ماجرا را از زبان خود ترامپ در یک اعتراف ناخواسته مربوط به سال ۲۰۰۵ بشنویم؛ جایی که او با افتخار از این بوسه‌های زورکی به بیلی بوش گفته است: «می‌دانی، من ناخودآگاه جذب خوشگل‌ها می‌شوم و شروع می‌کنم به بوسیدن‌شان. مثل یک آهن‌ربا. فقط بوسه. حتی یک لحظه هم درنگ نمی‌کنم. وقتی هم تو یک ستاره باشی، آنها اجازه می‌دهند هر کاری می‌خواهی بکنی... هر کاری که دوست داشته باشی...»

تازه‌ترین روایت مشابه از ماجرایی که ترامپ شخصا به ارتکاب آن اعتراف کرده، مربوط به ایمی دوریس است؛ ۲۳ سال قبل در رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا و این بار به اندازه کافی عکس و تصویر هم از حضور دوریس و ترامپ کنار هم وجود دارد. نکته اینجاست که یک رئیس جمهوری متجاوز از فاش شدن این ماجراها نه تنها نگران نیست، بلکه هوادارانش بهترین راه را برای فرار یافته‌اند: همه را انکار و سپس قربانی را سرزنش کن.

ایمی دوریس و نامزدش کنار دانلد ترامپ در رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا ۱۹۹۷

وکلای ترامپ در این مورد هم همان راه را رفته و به خبرنگار گاردین که ماجرای دوریس را افشا کرده گفته‌اند روایت این مدل پیشین چندان هم معتبر نیست، چرا که ایمی پس از آن اتفاق باز هم کنار ترامپ دیده شده است. رئیس جمهوری آمریکا آن زمان هم مردی قدرتمند و از دوستان نزدیک نامزد دوریس بود. همه می‌دانند بسیاری از قربانیان آزار جنسی تا چند روز گیج و منگ هستند و اینکه کنار آزارگر خود بنشینند، دلیل این نمی‌شود که از آنچه رخ داده راضی بوده‌اند.

با اینکه کمتر از یک روز از ماجرای افشاگری ایمی دوریس درباره آزار جنسی ۲۳ سال پیش ترامپ می‌گذرد، هواداران رئیس جمهوری آمریکا در شبکه‌های اجتماعی راه افتاده و این مدل پیشین را به دروغگویی متهم کرده‌اند. در این میان، آنکه بیش از همه آسیب می‌بیند فرد افشاگر است و خانواده‌ای که باید پیامدهای این شجاعت و فاش‌گویی را بپذیرند. بی‌تردید این افشاگری‌ها به ترامپ در راه رسیدن دوباره به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری خدشه وارد نمی‌کند.

حالا دیگر بسیاری از زنان آمریکایی می‌دانند که افشای آزارهای جنسی به آزارگران آسیب نمی‌رساند، به ویژه اگر آن فرد رئیس جمهوری آمریکا باشد. با این حال و حتی اگر ترامپ بدون نگرانی از پیامدهای حقوقی آزارهایش چهار سال دیگر در کاخ سفید بماند، نمی‌تواند از پیامدهای اجتماعی این افشاگری‌ها در امان باشد.

کد خبر 550190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
  3 1
  ترامپ واقعا رئیس جمهوره یا چیز دیگه؟؟؟؟
  • ایرانی IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   0 2
   من کاری به ترامپ و این مسائل ندارم ولی توصیه بهت می کنم خودت رو تو این جور بازی ها وارد نکن چون الان هر کسی و کشوری بنفع خودش کار می کنه لعنت به شرق و غرب .

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار