چند هفته پس از گم‌ شدن پرهیاهوی سها رضانژاد، کوهنورد قائمشهری که در نهایت با پیدا کردن جنازه وی در یکی از مسیرهای سخت‌گذر جنگل غرب گلستان پایان یافت، جوان ۳۶ساله اهل کردکوی در گوشه دیگری از این عرصه جنگلی مفقود شد و تلاش برای یافتن ردی از وی در پایان دومین روز جست‌وجو به نتیجه نرسید.

جنگل کردکوی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پرونده سها رضانژاد یکی از اخبار پرطرفدار تیرماه امسال گلستان بود که به دلیل ابعاد پیچیده و مبهم آن، مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت.

سهای ۲۷ساله ۲۰ تیرماه امسال همراه با یک گروه کوهنوردی غیربومی و به‌رغم ممنوعیت سفر ناشی از کرونا به ارتفاعات جهان‌نما در شهرستان کردکوی رفت، اما نیمه‌های شب در مسیری بی‌بازگشت و نامعلوم قدم گذاشت و در نهایت حدود یک ماه پس از مفقود شدن، جنازه وی پیدا شد.

هنوز تب اخبار داغ مربوط به سها فروکش نکرده که خبر گم شدن معین شریفی، کوهنورد اهل کردکوی، منتشر شده است.

وی عصر سه‌شنبه در محدوده خیابانک در جنگل امام رضا (ع) کردکوی مفقود شد و جست‌وجو برای یافتن وی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

فرماندار شهرستان کردکوی گفت: معین شریفی جوانی ورزشکار و مسلط به کوه‌پیمایی است که بعد از ظهر سه‌شنبه به تنهایی کوهپیمایی را آغاز کرد و از آن روز تاکنون خبری از وی نیست.

ابراهیم قدمنان از مشارکت نیروهای راهداری منابع طبیعی، محیط زیست، بخشداری فرمانداری و هلال احمر کردکوی برای جست‌وجو یا سرنخی از این شهروند قدردانی کرد و گفت فعالیت تیم‌های امدادی تا زمان یافتن اثری از این کوهنورد ادامه خواهد یافت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان هم از فعالیت ۴ تیم جست‌وجو به همراه دو سگ زنده‌یاب در منطقه خبر داد و گفت پایش برخی مسیرهای منطقه برای پیدا کردن نشانه‌ای از این کوهنورد توسط تیم‌های جست‌وجو انجام شده، ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

سید رحیم میرکریمی اظهار کرد: اطلاعات اندک در مورد مسیر حرکت این کوهنورد موجب گسترده شدن محدوده جست‌وجو شده، اما تلاش می‌کنیم با اطلاعات فنی پلیس و شناسایی محدوده حرکت و تردد احتمالی، با تمرکز بیشتری جست‌وجو و پایش منطقه را ادامه دهیم .

وی با اشاره به مفقود شدن حدود ۲۰ نفر در مناطق جنگلی گلستان از ابتدای سال ۹۹ تاکنون گفت که به‌جز سها رضانژاد بقیه آنها با تلاش نیروهای امدادی پیدا شدند.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار گلستان نیز از پیگیری موضوع گم شدن کوهنورد اهل کردکوی توسط نهادهای امنیتی خبر داد و گفت: تاکنون ضرورتی برای ارائه این اطلاعات به هلال احمر احساس نشده، اما این آمار در موعد و زمان مقتضی توسط نهادهای نظامی و امنیتی به هلال احمر داده می‌شود.

وی از تشدید جست‌وجو در ساعات و روز های آینده خبر داد.

منطقه جهان‌نمای استان گلستان در ارتفاعات جنوبی گرگان و کردکوی به دلیل بکر بودن جنگل‌های آن جذابیت زیادی برای گردشگران و کوه‌نوردان دارد.

ارتفاعات جهان‌نما در محدوده جنگل‌های هیرکانی قرار دارد و چشم‌انداز دور آن به دریای خزر هم مشرف است.

آسمان این ارتفاعات که دره‌های عمیق و خطرناکی هم دارد، در اغلب روزهای سال ابری است و ریزش باران در آن عمدتاً ریز است.

کد خبر 549980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار