رئیس توسعه جهانی فوتبال (فیفا) درباره مربیان ایرانی اظهاراتی را بیان کرد.

آرسن ونگر

به گزارش همشهری آنلاین  به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آرسن ونگر (رئیس توسعه جهانی فوتبال) در وبینار دانش افزایی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: ایران کشور بزرگی با استعدادهای زیاد است و مربیان خوبی در این کشور حضور دارند که نیاز است در مسیر آموزش و پیشرفت دائمی قرار داشته باشند. در فیفا ما مسئول این هستیم که پتانسیل‌ کشورها را بالا ببریم و هدف ما در یاری رساندن  به فدراسیون ها است.

وی ادامه داد: ما در حال تدارک دوره های مربیگری برای برخی از کشورها از جمله ایران هستیم. طبعا نیاز ها را تحلیل و آنالیز می کنیم و با برنامه ریزی به شما ارائه خواهیم داد.

ونگر در پاسخ به پرسشی درباره فلسفه‌های مربیگری در رابطه با بازیکن گفت: قطعا مربی باید بازیکن را تحت تاثیر قرار بدهد و برای پیشرفت او تلاش کند. طبعا شناخت فرهنگ بازیکن از اهمیت بالایی برخوردار است. به صورت کلی ما می‌گوییم مربی، انسانی است که با تخصص در فوتبال کار می کند و برای موفقیت به سه رکن اساسی نیاز دارد. رکن اول ارتقای همیشگی دانش رکن دوم بالا بردن مهارت های انتقالی و رکن سوم راهبرها و روش هایی که منجر به موفقیت تیم می شود. من همیشه می‌گویم مربی ابتدا باید ظرفیت گوش دادن را در خود بالا ببرد و شنونده خوبی باشد. واقعیت این است وقتی من کار خودم را از سال ١٩٩٣ به صورت حرفه ای در فرانسه آغاز کردم برخی اصول را برای خودم تعریف کردم. اول کیفیت تمرینات تیم بود و در ادامه استفاده از افراد متخصص در کنار خودم و البته حفظ نظم و انضباط؛ این‌ها موضوعاتی است که در تیم اهمیت بالایی دارد.

کد خبر 549906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار