سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع از سوی ثبت احوال را تکذیب کرد.

شناسنامه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور انتشار خبر صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از رابطه نامشروع به نقل از سازمان ثبت احوال را تکذیب کرد و گفت: این‌که سازمان ثبت احوال به فرزندان حاصل از رابطه نامشروع شناسنامه می‌دهد صحت و امکان ندارد.

او توضیح داد: اخباری در این خصوص به نقل از بنده منتشر شد که آن را تکذیب می‌کنم، فرزندان نامشروع در صورتی که دادگاه تایید کند و حکم دهد می‌توانند شناسنامه دریافت کنند.

در ایران برای فرزند نامشروع هم شناسنامه صادر می‌شود | روش گرفتن شناسنامه برای فرزندان با پدر نامشخص

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: این موضوع، مسئله جدیدی نیست و از قبل نیز مطرح بوده است، مسئله‌ای است که تنها دادستانی باید آن را تایید کند و سازمان ثبت احوال هیچ دخالتی در آن نخواهد داشت. نام پدر فرزندان نامشروع نامعلوم است، آماری در دسترس نیست که تاکنون چند شناسنامه برای این افراد صادر شده است.

ابوترابی با اشاره به صدور شناسنامه برای فرزندانی که مادرشان ایرانی و پدرشان خارجی هستند، توضیح داد: تمامی اتباع ایرانی می‌توانند شناسنامه دریافت کنند، فرزندانی که حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی هستند باید به استانداری مراجعه کنند که تاکنون شناسنامه‌ای برای این افراد صادر نشده است.

کد خبر 549833

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha