باید دید تصورات تاکتیکی سرمربی سرخ‌ها چقدر در درون زمین محقق خواهد شد و آیا بازیکنان جدید این تیم توانایی تحمیل خود به ترکیب پرسپولیس را خواهند داشت یا نه.

پرسپولیس

به گزارش همشهری آنلاین پرسپولیس امروز در حالی باید به مصاف التعاون برود که با جدایی دو بازیکن تاثیرگذار این تیم و البته غیبت چند بازین ترکیبش دستخوش تغیرات زیاد خواهد شد.

یحیی گل‌محمدی از همان دربی جام حذفی تصمیم خود برای تغییر در درون دروازه پرسپولیس را گرفت و با خرید حامد لک او را به عنوان شماره یک سرخ‌ها انتخاب کرد. دروازه‌بانی که امروز هم اولین بازی خود در ترکیب پرسپولیس را در یک بازی حساس انجام خواهد داد. 

اما زوج خط دفاعی سرخ‌ها مانند اکثر مسابقات لیگ برتر از شجاع  و کنعانی تشکیل خواهد شد تا کمترین تغییر را در این منطقه از زمین شاهد باشیم. با غیبت شیری در جناح راست سیامک نعمتی جایگزین او خواهد شد. با توجه به خط هافبک پرترافیک پرسپولیس نعمتی باید در  این نقطه از زمین اعتماد یحیی را جلب کند تا همچنان در ترکیب سرخها باقی بماند.

در سمت چپ خط دفاعی اما با غیبت محمد نادری و مصدومیت انصاری، سعید آقایی اولین بازی خود برای پرسپولیس را انجام خواهد داد. 

اما در خط میانی یحیی دو خرید جدید پرسپولیس را روانه میدان خواهد کرد.  میلاد سرلک امروز به عنوان هافبک دفاعی جایگزین کمال کامیابی‌نیایی خواهد شد. هافبک دفاعی باتجربه سرخ‌ها در فصل پیش رو کار سختی برای حفظ جایگاهش در تیم یحیی خواهد داشت. احمد نوراللهی کاپیتان سرخ‌ها هم بازیگردان اصلی این تیم خواهد بود.  در جناح چپ امید اصلی یحیی برای پر کردن جای خالی ترابی احسان پهلوان است. بازیکنی که همراه با بشار باید بار تکنیکی فاز هجومی تیم یحیی را در دو جناح خط میانی به دوش بکشند. 

در خط حمله هم که گزینه اول یحیی عیثی آل کثیر خواهد بود. مهاجمی که جایگزین علی علیپور شده و وظیفه اصلی گلزنی در ترکیب سرخ‌ها از امروز بر عهده او خواهد بود. زوج آل‌ کثیر در بازی امشب وحید امیری است که  زمان حضور علیپور هم به عنوان مهاجم مکمل در کنار او حضور داشت.

بازی با التعاون در واقع اولین رونمایی از اندیشه‌های تاکتیکی یحیی گل محمدی برای فصل جدید است. باید دید تصورات تاکتیکی سرمربی سرخها چقدر در درون زمین اتفاق خواهد افتاد و آیا بازیکنان جدید این تیم خود را به ترکیب این تیم تحمیل خواهند کرد.  

کد خبر 549379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار