سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی از طرف جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با توفان‌های ماسه‌ای و گرد و غبار با سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) سند همکاری امضاء کرد.

امضاء سند همكاري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، ایران یکی از شش کشور همکار طرح بین منطقه‌ای فائو با عنوان تسریع سرمایه‌گذاری و اقدامات به منظور ارتقای تاب‌آوری بخش کشاورزی در برابر توفان‌های ماسه و گرد و غبار است.

این طرح قرار است با منابع اعتباری فائو در سه کانون گرد و غبار در کشورهای ایران، عراق، کویت، چین، مغولستان و الجزایر در منطقه خاورمیانه، شمال چین و شمال آفریقا با هدف سرمایه‌گذاری جهت کنترل زیان‌بار گرد و غبار جهت بهره‌وری در بخش کشاورزی انجام شود.

تدوین یک برنامه جامع اجرایی در کشورهای مزبور و شناسایی منابع بین‌المللی و ملی لازم برای اجرای برنامه جامع، نتایج مهمی است که در دستور کار پروژه همکاری فنی قرار دارد.

این سند همکاری توسط دکتر مسعود منصور، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان نماینده نهاد مرجع ملی و آقای «جرالد بوده کر»، نماینده فائو در جمهوری اسلامی به امضاء رسیده است. 

کد خبر 549180

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار