آیین بزرگداشت ۲۷ شهریور روز ملی شعر و ادب و سالروز درگذشت استاد محمدحسین بهجت تبریزی معروف به شهریار در محوطه مجموعه تاریخی فرهنگی مقبرة ‌الشعرای تبریز برگزار می‌شود.

مقبره‌الشعرای تبریز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی روز دوشنبه ۲۴ شهریور در جلسه هماهنگی بزرگداشت مقام استاد شهریار، با اعلام این خبر، این شاعر پرآوازه را از ذخایر فرهنگی و معنوی کشور برشمرد و بر لزوم شناساندن ابعاد مختلف شخصیت و کارنامه ادبی و فرهنگی وی به جامعه تأکید کرد.

علیار راستگو با اشاره به نقش و جایگاه استاد شهریار در اعتلای زبان و ادبیات و فرهنگ ایران‌زمین گفت: استاد شهریار از ذخایر فرهنگی و معنوی ارزشمند کشورمان است که عالی‌ترین مفاهیم اخلاقی و انسانی را با زبانی فاخر و لطیف به زیور شعر آراسته و به مخاطبان عرضه کرده است.

وی ترجمه آثار استاد شهریار به بیش از ۸۰ زبان زنده دنیا و تجدید چاپ‌های مکرر این آثار را نشانه روشنی از ظرفیت و زایندگی فرهنگ غنی کشورمان دانست و بر اثرگذاری زبان و بیان هنری در ذهن و ضمیر مخاطبان تاکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری مراسم بزرگداشت استاد شهریار، بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این برنامه‌ها تأکید کرد.

در ایران ۲۷ شهریور، سالروز درگذشت شهریار با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب ایران نامیده شده است.

کد خبر 549179

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آذربایجان شرقی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha