مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
۰ نفر

۴۰ درصد بیماران کرونا در استان قزوین زنانه خانه‌دار، ۱۱ درصد کارگر و کارمند شهرک‌های صنعتی و ۱۱ درصد بازنشسته هستند.

کرونا - بیمارستان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در جلسه ستاد مقابله با کرونا، اظهار کرد: ۸ درصد بیماران نیز افرادی هستند که نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدامی انجام نداده‌اند. تعداد بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان به ۳۲۵ نفر افزایش یافته است.

دکتر پیمان نامدار ادامه داد: بیمارستان بوعلی با ۱۸۰ بیمار بستری شده بیشترین آمار بستری‌شدگان بیماران کرونا را به خود اختصاص داده و دیگر ظرفیت پذیرش بیماران جدید را از این پس نخواهد داشت. با توجه به رشد روزافزون بیماری کرونا، قرار شد تمامی بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و تامین اجتماعی نسبت به پذیرش این نوع بیماران اقدامات لازم را به عمل آورند. در استان به ازای هر ۱۰۰ هزار جمعیت، ۴/۱ نفر مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین، شهرهای قزوین، تاکستان، البرز و بویین زهرا دارای بالاترین میزان مبتلایان به بیماری کرونا هستند. ۴۴ درصد مبتلایان با افراد کرونامثبت در ارتباط بودند، ۳۷ درصد بیماری زمینه‌ای داشتند، ۱۵ درصد هم در مراسم عروسی و روضه شرکت کرده و ۱۵ درصد به مسافرت رفته یا از ماسک استفاده نکرده‌اند.

نامدار اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۰ بیمار کرونا در بخش آی سی یو بیمارستانی بستری بوده و از دستگاه‌های کمک تنفسی استفاده می‌کنند.

کد خبر 548904

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی