مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
۰ نفر

عضو اصلی یک باند کلاهبردار در شیراز که با سوابق کیفری متعدد از ایران به شکل غیر قانونی خارج شده بود، به کشور بازگردانده شد.

دستگیری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پلیس انتظامی فارس، فرمانده انتظامی استان با بیان این که اعضای این باند در پوشش صرافی و صدور حوالجات بین‌المللی و تامین ارز مورد نیاز ۲۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، گفت: پرونده این افراد در پی شکایت چند نفر از صاحب یک صرافی در شهر شیراز مبنی بر کلاهبرداری از آنها، در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس قرار گرفت.

سردار رهام‌بخش حبیبی افزود: در تحقیقات انجام شده توسط کارآگاهان مشخص شد فردی با راه‌اندازی یک صرافی در شیراز، با جلب اعتماد مشتریان خود از طریق صدور حواله‌جات بین‌المللی و تامین ارز مورد نیاز تجار و بازرگانان، مبلغ قابل توجهی از آنان را کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

این مقام ارشد انتظامی استان فارس افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند سه متهم این پرونده که دو نفر از آنها با هم برادر بودند شناسایی کرده و طی یک عملیات ضربتی آنان را در شهر شیراز دستگیر کنند.

حبیبی بیان کرد: در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان پلیس مشخص شد که متهم اصلی با هماهنگی دو برادر خود به صورت مخفیانه از طریق مرزهای غربی و به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده است.

وی ادامه داد: با توجه به صدور برگ جلب بین‌المللی و همچنین ارائه اسناد و مدارک معتبر مبنی بر انجام اقدامات مجرمانه توسط متهم، تلاش برای استرداد این متهم با همکاری دستگاه قضائی در دستور کار قرار گرفت که در نهایت با تلاش‌های شبانه‌روزی و مستمر کارکنان پلیس آگاهی استان و انعکاس موضوع از طریق مراجع قضائی و دیپلماتیک کشور و نیز با هماهنگی مقامات پلیس اینترپل ناجا، متهم دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: سرکرده این باند کلاهبرداری، دارای دو فقره سابقه کیفری است که در بازه زمانی ۶ ماهه فعالیت خود، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.

وی اضافه کرد: در این رابطه تاکنون ۱۸۰ شاکی شناسایی شد که تحقیقات تکمیلی پلیس پیرامون این پرونده همچنان ادامه دارد.

کد خبر 548892

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی