۶۲ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال در هفت سال اخیر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی سرمایه‌گذاری شده است.

صنعتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، میزان سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان تا قبل از فعالیت دولت تدبیر و امید ۲۲ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال بوده است. تا پیش از فعالیت دولت تدبیر و امید ۲۷ شهرک و ناحیه صنعتی استان مرکزی آب لوله‌کشی داشت که در هفت سال گذشته ۶ شهرک و ناحیه صنعتی دیگر استان از نعمت آب برخوردار شدند.

طیب میرزایی، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی میزان آب تامین شده این مناطق صنعتی تا قبل از سال ۱۳۹۲ را حدود ۵۶۷ لیتر برثانیه عنوان کرد و گفت: این شاخص اکنون به ۷۷۱ لیتر برثانیه رسیده است. میزان برق تامین شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی تا قبل از سال ۱۳۹۲ معادل  ۳۱۷ مگاوات بود که این شاخص در هفت سال گذشته به ۵۰۶ مگاوات رسیده است. شمار قراردادهای واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی قبل از دولت تدبیر و امید ۲ هزار و ۹ فقره بود که اکنون این شاخص به سه هزار و ۳۵۹ فقره رسیده است.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی افزود: مجموع زمین‌های واگذار شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان تا پیش از سال ۱۳۹۲ حدود یک‌هزار و ۴۴۷ هکتار بود اما اکنون با حدود ۹۰ درصد رشد به ۲ هزار و ۷۱۴ هکتار رسیده است. آمار اشتغال در شرکت‌های صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی در بدو دولت تدبیر و امید ۲۸ هزار و ۶۱۵ نفر بود که این رقم با رشد ۳۰ درصدی اکنون به ۳۵ هزار و ۵۴۳ نفر افزایش یافته است.

کد خبر 548705

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی