شرکت مجری پروازهای غیر نظامی فرودگاه چابهار اعلام کرد به دلیل اطلاعیه صادرشده از سوی مالک این فرودگاه مبنی بر تعمیر و بهسازی باند، فعلا از نشست و برخاست هواپیماهای غیرنظامی جلوگیری می‌کند.

فرودگاه چابهار

به گزارش‌همشهری آنلاین به نقل از مهر، شرکت مجری پروازهای غیر نظامی فرودگاه چابهار در نامه‌ای خطاب به تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان‌هواپیمایی کشوری اعلام کرد: بر اساس نوتام (NOTAM) صادره از سوی مالک این فرودگاه مبنی بر انجام تعمیرات سطوح پروازی و رفع ایرادات ناوبری‌هوایی، سوخت رسانی و دیگر بخش‌های این فرودگاه، فرودگاه چابهار از پنج شنبه‌هفته قبل ۲۰ شهریور تا اطلاع ثانوی از نشست و برخاست هواپیماهای غیرنظامی جلوگیری می‌کند.

این شرکت از سازمان‌هواپیمایی کشوری درخواست کرد تا شرکت‌های‌هواپیمایی اقدام به ابطال پروازهای خریداری شده کنند. مالکیت فرودگاه چابهار در اختیار یکی از یگان‌های نظامی است.

تعدادی از مسافرانی که از پنج شنبه و جمعه‌هفته گذشته بلیت چابهار-تهران را خریداری کرده بودند، از سرگردانی در این فرودگاه خبر می‌دهند. به گفته این مسافران، مسئولان فرودگاه چابهار به آنها می‌گویند باید زمینی تا زاهدان سفر کرده و سپس از فرودگاه زاهدان به تهران بیایند. مسیر زمینی چابهار-زاهدان ۷۲۰ کیلومتر است.

سازمان‌هواپیمایی کشوری تا کنون به این نامه واکنشی نشان نداده است.

کد خبر 548429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار