بزرگ‌ترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل (٤٠٠ مگاولت آمپر) با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زنجان رونمایی شد.

ترانسفورماتور زنجان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ امیر حاتمی در آیین رونمایی از بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل در ایران ترانسفو گفت: تفاهم‌نامه لازم در خصوص پروژه‌های جهش تولید با استاندار و سازمان برنامه و بودجه زنجان منعقد شده و اتفاقات خوبی در اقتصاد استان رخ خواهد داد و باید کارها هرچه زودتر تسریع شود.

وی به فعالت شرکت ایران ترانسفو زنجان اشاره کرد و افزود: تولیدات این مجموعه صنعتی دانش‌بنیان بوده و توان کامل چرخه صنعتی را در اختیار دارد. این شرکت امروز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت با توان ۴۰۰ مگا ولت آمپر را برای اولین بار در کشور ساخته که در اختیار مجموعه‌های صنعتی قرار خواهد گرفت.

حاتمی ادامه داد: ایران ترانسفو به منظور بی‌نیازی صنعت برق به واردات و جلوگیری از خروج ارزهای چند ده میلیون دلاری با اتکا به توان داخلی و پشتکار مهندسان خود بیشتر قطعات مورد نیاز ترانسفورماتور را بومی‌سازی کرده است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ترانسفورماتور ۴۰۰ MVA ۲۴۵/۲۱KV به سفارش شرکت هیربدان برای نصب در نیروگاه پاسارگاد قشم برای نخستین بار در شرکت ایران ترانسفو ساخته و با موفقیت تست شده است، گفت: ساخت این ترانسفورماتور یک افتخار ملی محسوب می‌شود.

بهزاد ظهیری با اشاره به روند طراحی، تولید وتست موفقیت‌آمیز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت سه فاز ساخت داخل در شرکت ایران ترانسفو گفت: وجه تمایز اصلی این ترانسفورماتور، قدرت ۴۰۰MVA آن است که بالاترین رکورد تولید یک ترانسفورماتور قدرت سه فاز است و تماما به دست توانمند مهندسین و کارگران ایرانی انجام شده است.

کد خبر 548354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار