مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق طی دو روز آینده در برخی استان‌ها از وزش باد شدید در ۱۵ استان کشور طی امروز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه خبر داد.

باد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان گفت: بر اساس تحلیل آخرین مدل‌های هواشناسی امروز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، برخی مناطق استان خراسان شمالی، شمال غرب خراسان رضوی و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل در بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب غرب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، برخی مناطق چهار محال و بختیاری، فارس، غرب هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های البرز، تهران و سمنان رگبار گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا در مازندران و شمال اردبیل و در بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی استان‌های البرز، تهران و سمنان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، شمال و غرب هرمزگان رگبار گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

ضیاییان اضافه کرد: این شرایط طی جمعه تا شنبه در سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی نیز رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از امروز تا فردا در نوار شمالی کشور کاهش حدود ۴ تا ۶ درجه‌ای دما رخ خواهد داد. همچنین طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، امروز در ساعات بعد از ظهر و شب در آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال اصفهان سرعت باد افزایش خواهد یافت و در بعضی ساعات وزش باد شدید دور از انتظار نخواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۲  درجه سانتیگراد و روز جمعه صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 547786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار