محسن رضایی از سال ۷۶ تاکنون به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شده است که ۲۳ سال از تاریخ آن می‌گذرد.

محسن رضايي - هاشمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مرکز اسناد آیت الله هاشمی رفسنجانی، مرحوم هاشمی در خاطرات ۱۸ شهریور ۱۳۷۶ خود می‌نویسد:

آقای [حسن] شفتی، مدیرعامل [شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی] هما آمد. از حمایت‌ها با اغراق تشکر کرد و گفت، اکنون وقت زیادی صرف خواندن کتاب‌های من می‌کند و اینکه آقای ترکان، در اواخر کار خود حاضر نشده خرید هواپیماهای ایرباس را تصویب کند. از من خواست که برای تأمین این نیاز کمک کنم.

آقای خلیلیان، سرپرست استانداری تهران آمد. گفت، محتمل است نامزد استانداری هم شود و در این خصوص نظر من را خواست.

عصر تیمسار [علی] شمخانی، [وزیر دفاع] آمد. از عدم آشنایی آقای خاتمی، نسبت به مسایل اقتصادی و نیز عدم اقدام مناسبی در سیاست خارجی که ممکن است پس از ماه‏ عسل کوتاه دولت، انتقادات باعث دلسردی مردم و ضعف دولت شود، اظهار نگرانی کرد. گفت، آقای خاتمی بیش از حد به نظرات آقای [محمد] باقریان، [دبیرکل سازمان امور اداری و استخدامی]، متکی است که او هم خام است. از اینکه در حکم رهبری، برای فرمانده نداجا [= نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی]، به خدمات مؤثر او در نیروها توجه نشده، گله‌مند است.

آقای [رضا] امراللهی آمد. گله کرد، از اینکه آقای خاتمی، عدم معرفی او را منتسب به نظر رهبری کرده و گفت، به خاطر عدم تخصص آقای [غلامرضا] آقازاده، [رییس سازمان انرژی اتمی] برای این سمت، متخصصان دلسردند.

عصر با هماهنگی دفتر رهبری، حکم دبیری آقای محسن رضایی، [برای مجمع تشخیص مصلحت نظام] نوشته شد. برای ترک سپاه، لازم بود که مسئولیتی در رابطه با من یا رهبری داشته باشد.

کد خبر 547251

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha