مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و وزش باد شدید در غرب و شمال غرب کشور طی امروز ۱۳ شهریور و فردا ۱۴ شهریور خبر داد.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز و فردا برای برخی مناطق شمال غرب و غرب، استان اردبیل، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی در برخی ساعات بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشینه بارش طی روزهای پنجشنبه و جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل است، تصریح کرد: طی روز شنبه نیز برای برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده و گاهی وزش باد دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز یکشنبه در شمال غرب، ارتفاعات البرز غربی و ارتفاعات زاگرس جنوبی و مرکزی طی بعد از ظهر رشد و بارش پراکنده خواهیم داشت، تصریح کرد: طی روز دوشنبه در سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی افزایش ابر، وزش باد، بارش پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان، طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و روز شنبه نیز صاف تا نیمه ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 545924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار