حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب در حکمی حجت‌الاسلام حاج شیخ عبدالرضا پورذهبی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان کردستان و مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب ایران منصوب کردند.

عبدالرضا پورذهبی

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان توسعه جامع فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی این استان را یکی از اولویت های مهم عنوان کرد و بر همکاری با نخبگان استان تاکید کرد. حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی با اشاره به آشنایی خود به شرایط و وضعیت استان کردستان اظهار کرد: با مسائل و وضعیت کلی و عمومی استان کردستان آشنا هستم و در جریان شرایط حاکم بر این استان قرار دارم.

وی با اشاره به مطالعات خود در خصوص شرایط کلی حاکم بر استان کردستان افزود: در کنار این مطالعات و صحبت‌های مختلف، بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص استان کردستان را به صورت کامل مطالعه کرده و به همین دلیل چارچوب کلی فعالیت در این استان را ترسیم کرده‌ام.

نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان ضمن اشاره به ترسیم یک نقشه جامع و کامل برای توسعه مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در استان، بیان کرد: نماینده ولی فقیه نه در یک مقام اجرایی، بلکه در جایگاهی به عنوان یک نقش محوری و نظارتی باید فعالیت‌های مرتبط با توسعه استان کردستان را مورد رصد قرار دهد.

وی با اشاره به لزوم همفکری و مشورت گرفتن با نخبگان استان کردستان به ویژه علما، روحانیون، دانشگاهیان و فعالان عرصه فرهنگ، گفت: برنامه اصلی ما این است که در سایه این تعامل و همکاری خیلی سریع در جریان مسائل ریز استان نیز قرار گرفته تا در راستای کمک به توسعه و پیشرفت هر چه بهتر آن گام‌های اساسی برداشته شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی به توجه ویژه به مساله جوانان در استان کردستان به عنوان یک اولویت اصلی و مهم تاکید کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته هم اکنون جوانان کردستانی در دو بخش فرهنگی و مسائل مربوط با اشتغال و همچنین بیکاری بالا با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی افزود: در حوزه جوانان در استان کردستان در سال‌های گذشته اقدامات خوبی صورت نگرفته است و به همین دلیل باید با برنامه‌ریزی مناسب و همکاری تمامی دستگاه‌های مسئول فعالیت‌های بهتری در این بخش سازماندهی و اجرا شود.

مراسم رسمی استقبال از حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی، نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان صبح امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور در فرودگاه سنندج برگزار شد و مراسم تکریم و معارفه نیز فردا پنجشنبه برگزار خواهد شد.

کد خبر 545627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار