نخست وزیر مکلف لبنان در پی مامور شدن برای تشکیل کابینه گفت: وقت عمل است و از خدا می‌خواهم ما را در تشکیل دولت جدید لبنان در اسرع وقت در این شرایط سخت به خصوص بعد از انفجار بندر بیروت موفق بدارد.

لبنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از سایت العهد، مصطفی ادیب، نخست وزیر مکلف لبنان امروز بعد از این‌که از سوی میشل عون، رئیس‌جمهوری این کشور مامور تشکیل کابینه شد، گفت، وقت حرف و وعده و وعید، آرزو کردن‌ها نیست، زمان عمل است.

نخست وزیر مکلف در سخنرانی در کاخ بعبدا گفت: مفتخر به ملاقات با میشل عون شدم و ایشان ماموریت تشکیل دولت جدید لبنان را به من ابلاغ کردند.

وی افزود: از خدا می‌خواهم ما را در تشکیل دولت جدید لبنان در اسرع وقت در این شرایط سخت به خصوص بعد از انفجار بندر بیروت موفق بدارد.

نخست وزیر مکلف تاکید کرد: همه لبنانی‌ها نسبت به حال و آینده خود نگرانند. به اذن خداوند در ماموریت تعیین تیم کاری وزارتی از افراد هم‌جنس و افراد شایسته و متخصص موفق خواهیم شد.

او اضافه کرد: توانستیم بر غم‌ها، دردها و گرسنگی فائق بیاییم و کشورمان را سرپا کنیم، ایمان ما به خدا و کشورمان ثابت است و قادر به سر پا شدن هستیم.

ادیب افزود: فرصت ما اندک است اما من این ماموریت را قبول کردم زیرا گروه‌های سیاسی آن را درک می‌کنند. فرصت پیش روی کشور ما اندک است و ماموریتی که قبول کردیم بر این اساس است که گروه‌های سیاسی این فرصت اندک را می‌فهمند.

نخست وزیر مکلف لبنان در ادمه برای اطلاع از میزان خسارات وارد شده از بندر و مار مخایل در بیروت بازدید داشت.

شبکه ـLBCI نیز گزارش داد، مصطفی ادیب رایزنی‌های پارلمانی غیرالزام‌آور با فراکسیون‌های پارلمانی را روز چهارشنبه در مقر دوم ریاست پارلمان به دلیل خساراتی که به مقر پارلمان در نتیجه انفجار بندر بیروت وارد شده، آغاز خواهد کرد.

نبیه بری نیز که در کاخ بعبدا حضور یافته بود حین ترک کاخ اظهار کرد: دولت باید در اسرع وقت تشکیل شود.

میشل عون و بری و مصطفی ادیب در کاخ بعبدا دیدار داشتند.

طبق گفته مدیرکل ریاست جمهوری لبنان، مصطفی ادیب بعد از این‌که توانست رای موافق ۹۰ حزب و جریان سیاسی را برای تشکیل دولت جدید به دست آورد، از سوی میشل عون برای دریافت ماموریت خود فراخوانده شد.

نتایج نهایی رای‌گیری به این شکل است:

مصطفی ادیب، ۹۰ رای

هفت رای، بدون نام

نواف سلام، ۱۶ رای

ریا الحسن، یک رای

یک رای مخدوش

کد خبر 545104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار