سخنگوی وزارت بهداشت از خیز کووید-۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: تعداد مبتلایان در این استان به بالاترین میزان خود از ابتدای همه‌گیری تاکنون رسیده است.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین، سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت پس از اعلام آمار روزانه کرونا در تشریح وضعیت بیماری کووید-۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری گفت: این استان شاهد خیز ضعیف بیماری در اسفندماه سال گذشته و خیز نسبتا متوسط در فروردین ماه امسال بود و در اردیبهشت‌ماه همسو با سایر استان‌های کشور شاهد افت نسبی در تعداد موارد بیماری در این استان بودیم. 

وی افزود: اما از اوایل خردادماه نمودار موارد ابتلا و بستری ناشی از این بیماری مجددا شیب صعودی به خود گرفت که به شکل نگران‌کننده‌ای در حال امتداد است و در حال حاضر به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری در این استان رسیده است و شهرستان‌هایی از جمله بروجن، سامان، شهرکرد و لردگان در وضعیت قرمز و شهرستان فارسان در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری گفت: طبق گزارش‌های رسیده، در هفته اول شهریورماه میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان دولتی این استان ۹۳ درصد و شاغلان و متصدیان مراکز صنعتی ۷۸ درصد بوده است. میزان استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومی این استان ۷۵ درصد و در وسایل نقلیه درون‌شهری و برون‌شهری ۷۰ درصد بوده است. بیشترین میزان رعایت پروتکل‌ها در این استان نیز در رستوران‌ها و کمترین میزان در پاساژها بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده جدی‌تر از ماسک، شاهد توقف روند صعودی در موارد ابتلا و بستری روزانه و خروج شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز و هشدار بیماری باشیم.

لاری همچنین ضمن آرزوی قبولی طاعات و عزاداری هموطنان در ایام شهادت امام حسین (ع)، از کلیه عاشقان و ارادتمندان مکتب آن حضرت خواست که با دقت نظر لازم، در اجرای هرچه مطلوب‌تر پروتکل‌های عزاداری ماه محرم بکوشند و گفت: امیدواریم با همراهی مردم در رعایت اصول سه‌گانه بهداشتی شامل شست‌وشوی مرتب دست‌ها، فاصله‌گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.

کد خبر 545048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار