رئیس کمیته امداد از راه‌اندازی سامانه سخا برای جذب کمک‌های نهادهای حمایتی و خیریه به منظور کمک به نیازمندان خبر داد.

فقر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سید مرتضی بختیاری رئیساین نهاد، همزمان با عاشورای حسینی در بازدید از آشپزخانه‌های طرح اطعام حسینی در مناطق مختلف استان تهران افزود: در مرحله نخست پویش ایران همدل بیش از ۳  میلیون و ۵۰۰ هزار بسته حمایتی و معیشتی توسط سپاه و بسیج به اقشار نیازمند ارائه شد.

وی از هم‌افزایی تمام نهادها در مرحله دوم پویش ایران همدل خبر داد و اظهار کرد: کد دستوری #۱۴* و شماره کارت ۷۷۷۷-۷۷۷۷_۶۰۷۷-۶۲۷۷ بستری برای مردم نیکوکار است تا کمک‌های آنان در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گیرد.

بختیاری با اشاره به اجرای طرح اطعام حسینی گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با یاد سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، تا اربعین حسینی ۶ میلیون وعده غذای گرم به دست نیازمندان خواهد رسید.

وی ادامه داد: در مناطقی که امکان توزیع غذای گرم وجود ندارد کمک‌ها به صورت جیره خشک غذایی در قالب طرح احسان حسینی به محرومان ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی سامانه سخا در این نهاد افزود: هر نهاد خیریه و حمایتی به هر میزان کمکی که بخواهد انجام دهد، می‌تواند در این سامانه اطلاعات را بارگذاری کند. علاوه بر آن، مشخصات خدمت‌گیرندگان با رعایت کرامت و محرمانه بودن اطلاعات  روی این سامانه بارگزاری می‌شود.

بختیاری عدالت توزیعی را هدف کمیته امداد در راه‌اندازی سامانه سخا عنوان کرد و گفت: اگر عدالت در توزیع انجام بگیرد، کمک زیادی را به مجموعه‌های حمایتی کشور خواهد شد زیرا قصد ما ارائه خدمت به نیازمندان واقعی بدون همپوشانی و موازی‌کاری است.

کد خبر 545040

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خانواده

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha