معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارش‌های سامانه مونسون همچنان در استان ادامه دارد و در شبانه‌روز گذشته نیز ۵۱ میلی‌متر باران از ایستگاه باران‌سنجی انجیروک در شهرستان مهرستان گزارش شده است.

بارش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمود دیانتی اظهار کرد: همانطور که انتظار می‌رفت عصر چهارشنبه 5 شهریر بر شدت بارش‌های مونسون در نیمه جنوبی استان افزوده شد و در شبانه روز گذشته از ۱۰ ایستگاه بارانسنجی بارندگی گزارش شد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی بیشترین بارش‌ها به ترتیب از ایستگاه‌های «انجیروک» مهرستان با ۵۱، «مچان» سرباز ۲۴، «رئیس آباد» سرباز ۲۲، شهر مهرستان ۱۰.۵ و «سنیب» خاش ۹ میلی متر گزارش شده است.

وی گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان تا شرایط برای بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و بارش تگرگ در مناطق مرکزی و نیمه جنوبی استان مهیاست. با توجه به شدت بارش‌ها احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ و احتمال بروز خسارت وجود دارد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توصیه می‌شود در زمان بارش از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و اتراق در حاشیه آن‌ها و رفتن به ارتفاعات خودداری شود. همچنین  در ترددهای جاده ای نیز به دلیل لغزندگی جاده‌ها احتیاط شود.

کد خبر 544138

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها