بررسی میدانی بازار خودروی پایتخت در روز جاری چهارشنبه پنجم شهریور ماه هرچند حاکی از رشد قیمت اکثر خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به میانه هفته است، اما خرید و فروش‌ها در حداقل خود بوده و رکود در بازار حاکم است.

خودرو هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بررسی امروز چهارشنبه پنجم شهریورماه قیمت خودرو در بازار تهران و مقایسه آن با روز دوشنبه گذشته (سوم شهریورماه) حاکی از رشد قیمت‌ها در اکثر خودروهای داخلی و همچنین خودروهای مونتاژی است، افزایش قیمت‌هایی که به گفته فعالان بازار بیش از هرچیز متأثر از نوسانات نرخ ارز و عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان به بازار است.

کارشناسان می‌گویند: بازار همچون هفته‌های قببل در رکود کامل است و در عمل به جز افرادی که نیاز به پول یا خودرو دارند، فروشنده یا خریدار واقعی در بازار نبوده و هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

 • محصولات ایران خودرو

امروز در گروه ایران خودرو، هر دستگاه سمند ال. ایکس با افزایش دو میلیون تومانی نسبت به دوشنبه گذشته ۱۴۹ میلیون تومان، سمند سورن با رشد یک میلیون تومانی به ۱۹۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس با رشد دو میلیون تومانی به ۱۴۸ میلیون تومان، پژو پارس معمولی با رشد دو میلیون تومانی به ۱۷۹ میلیون تومان و پژو پارس با موتور ‌تی. یو ۵ با رشد دو میلیون تومانی به ۲۱۵ میلیون تومان قیمت خورد.

همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با رشد دو میلیون تومانی به ۱۶۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با رشد یک میلیون تومانی به ۱۹۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با رشد یک میلیون تومانی به ۱۹۶ میلیون تومان، رانا با افزایش چهار میلیون تومانی ۱۶۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ با دنده دستی با رشد یک میلیون تومانی ۲۳۶ میلیون تومان، نوع اتومات آن با رشد چهار میلیون تومانی ۳۱۷ میلیون تومان، دنا معمولی با افت دو میلیون تومانی ۲۲۲ میلیون تومان و هر دستگاه دنا پلاس با رشد یک میلیون تومانی ۲۶۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

 • محصولات سایپا

در گروه سایپا ثبات بیشتری در قیمت‌ها در مقایسه با دوشنبه گذشته به چشم می‌خورد، به طوری که هر دستگاه پراید ۱۱۱ بدون تغییر قیمت ۹۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ به ۸۳ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ به ۸۴ میلیون تومان و تیبا صندوقدار ۹۶ میلیارد تومان تعیین قیمت شد.

با این حال تیبا ۲ با رشد یک میلیون تومانی به ۱۱۱ میلیون تومان و ساینا با رشد دو میلیون تومانی ۱۱۲ میلیون تومان و هر دستگاه کوئیک ۱۲۶ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

 • خودروهای مونتاژی

در دسته مونتاژی‌ها افزایش قیمت بیشتری را شاهد هستیم، به طوری که هر دستگاه هایما اس ۷ ایران خودرو با رشد هفت میلیون تومانی نسبت به دوشنبه گذشته به ۶۰۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

امروز همچنین هر دستگاه سراتو ۶۴۰ میلیون تومان، سیتروئن سی ۳ سایپا ۷۲۸ میلیون تومان، جک اس ۵ کرمان موتور ۵۸۵ میلیون تومان و هر دستگاه رنو ساندرو استپ وی ۴۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

کد خبر 544038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سیا IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  25 2
  بابا بسه دیگه خسته شدیم به خدا ..در دیزی بازه !!
 • رضامیرزایی IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
  24 3
  سلام دولت کمک بزرگی به قشرضعیف کردطوری که من بازنشسته تااخرعمردیگرقادربه خریدماشین پرایددست دوم هم نباشم درحالی که منزل من ورسکی ازدورافتاده ترین نقطه شهرستان محل اقامتم هست وواقعا به ماشین نیازدارم مگراینکه معجزه ای بشود ویاگنجی چیزی پیداکنم واقعااین همه خدمات به قشرضعیف اجرعظیم دارد
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
  24 1
  علاوه بر رشد قیمت های داخلی ومونتاژی قیمت های خودروهای وارداتی هم به شدت افزایشی برای مثال تویوتا CHRلانچ به ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰وتویوتا رافور فول عمان به ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان رسید
 • ثبت نام کننده مظطر AE ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
  22 3
  خداشاهده سال96 توسایپا ماشین نوشتم هنوز ندادن .یه کلیپ دیدم ازانبارهای پر ماشیناشون.ولعن الله عن القوم اظالمین.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار