۱۵ فیلم از آثار جشنواره ونیز ۲۰۲۰ از جمله «جنایت بی‌دقت» و «دشت خاموش» دو نماینده سینمای ایران به صورت آنلاین به نمایش گذاشته می‌شود.

برنامه نمایش آنلاین جشنواره ونیز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ۱۵ فیلم بلند منتخب از بخش‌های غیررقابتی، افق ها و بیناله کالج جشنواره ونیز از طریق سایت جشنواره فیلم ونیز و با بلیت فروشی عمومی به نمایش گذاشته می‌شوند.  

در میان فیلم‌هایی که امسال برای نهمین دوره «Web Theater» جشنواره ونیز انتخاب شده‌اند، دو فیلم ایرانی «جنایت بی دقت» ساخته شهرام مکری و «دشت خاموش» از احمد بهرامی نیز حضور دارند که هر دو نماینده سینمای ایران در بخش افق‌های هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز هستند.  

بلیت این نمایش این فیلم از تاریخ ۲۴ اوت از طریق وبسایت جشنواره ونیز در دسترس است و تعداد محدوی مخاطب به طور همزمان قادر به نمایش فیلم‌ها خواهند بود. بر این اساس فیلم «دشت خاموش» از تاریخ سوم سپتامبر (۱۳ شهریور) و «جنایت بی دقت» از هشتم سپتامبر (۱۸ شهریور) در این سامانه آنلاین در دسترس هستند.  

بابک کریمی، راضیه منصوری، ابوالفضل کاهانی، محمد ساربان، عادل یراقی، محمد بهرازنیا و بهزاد دورانی بازیگران فیلم جدید و ۱۳۹ دقیقه‌ای شهرام مُکری با عنوان «جنایت بی‌دقت» هستند. در خلاصه داستان این فیلم که پخش بین المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، آمده است: «فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی درباره ان حرف می زنند و با شروع ماجراها بر پرده سینما، داستان‌ آنها و قصه فیلم با هم یکی میشود.»

«دشت خاموش» دومین فیلم احمد بهرامی با بازی علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، مجید فرهنگ و تورج الوند است. فیلم داستان لطف‌الله مردی تنهاست که به عنوان پیشکار در یک کوره آجرپزی کار میکند و رابط میان صاحب کوره و کارگران است. صاحب کوره روزی همه کارگران را جمع کرده و خبری را به آنها می دهد که زندگی همه کارگران را دچار دگرگونی میکند.

«سیب ها» به کارگردانی «کریستوس نیکو» (یونان، لهستان و اسلوونی)، «غزه عشق من» به کارگردانی «تارزان ناصر» (فلسطین)، «جنگ و صلح» ساخته «مارتینا پارنتی» (ایتالیا)، «شاهزاده اروپا» به کارگردانی «کامیله لوتو» (فرانسه)، «هنر بازگشت» از «پدرو کولانتس» (اسپانیا)، «گربه زرد» ساخته «عادلخان یرژانوف» (قزاقستان، فرانسه) و «هیچ جای خاصی» به کارگردانی «اوبرتو پازولینی» (ایتالیا، رومانی) از جمله دیگر فیلم هایی هستند که در برنامه نمایش آنلاین فیلم های جشنواره ونیز انتخاب شده اند.  

هفتاد و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به عنوان اولین رویداد مهم سینمایی که پس از بحران جهانی کرونا به صورت فیزیکی  برگزار می‌شود، از تاریخ دوم سپتامیر (۱۲ شهریور) با نمایش فیلم ایتالیایی «روابط» ساخته «دنیله لوکه‌تی» آغاز به کار خواهد کرد و تا ۱۲ سپتامبر ( ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) ادامه خواهد داشت.  

کد خبر 543641

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha