رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: شرایط ایده‌آل تالاب بین‌المللی کانی‌برازان در استان آذربایجان غربی موجب شده بیش از هزار و ۵۰۰ قطعه فلامینگو مهاجر به‌منظور استراحت و تغذیه در این تالاب فرود بیایند.

فلامینگو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فاروق سخنور افزود: کارشناسان این اداره در پایش‌های خود از این تالاب بین‌المللی طی چند روز گذشته دسته‌های چند صدتایی از فلامینگوهای مهاجر را مشاهده کردند که برای استراحت و تغذیه وارد این تالاب شده‌اند.

وی اضافه کرد: هر سال در این فصل فلامینگوهای مهاجر از دریاچه ارومیه به سمت تالاب‌های اقماری پارک ملی دریاچه ارومیه از جمله  کانی‌برازان  مهاباد و سولدوز نقده مهاجرت می‌کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در آذربایجان غربی در خصوص وضعیت آبی تالاب بین‌المللی  کانی‌برازان نیز گفت: با توجه به خنک شدن هوا و کاهش تبخیر آب، هم‌اکنون آب این تالاب از وضعیت مطلوبی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود در هفته‌های آتی شاهد حضور پرندگان مهاجر بیشتری در این تالاب باشیم.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون علاوه بر فلامینگوهای مهاجر هزاران قطعه پرنده آبزی و کنارآبزی از جمله چنگر، اردک بلوطی، اردک سرسفید، حواصیل خاکستری، پرستوی دریایی، اردک مرمری، باکلان کوچک، پلیکان سفید، چوب پا، کشم بزرگ و عروس غاز در این تالاب زیست می‌کنند.

سخنورافزود: در این تالاب بین‌المللی انواع پرندگان نادری همچون خروس کولی دم‌سفید، اردک سرسفید، اردک مرمری نیز که در فهرست پرندگان در خطر انقراض هستند،   دیده می‌شود.

کد خبر 542454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار