شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
۰ نفر

 جوانی که چهار سال قبل به دنبال رفاقتی کثیف در فضای مجازی، دست به جنایتی وحشتناک زده بود، سپیده دم سه‌شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

اعدام

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه خراسان، ماجرای این جنایت تکان‌دهنده بامداد روز ۱۹ مرداد سال ۹۵ زمانی لو رفت که صدای انفجار مهیب توأم با آتش‌سوزی اهالی خیابان مسلم جنوبی را خواب‌آلود از منازلشان بیرون کشید. دقایقی بعد نیروهای امدادی آتش نشانی وارد عمل شدند و شعله های آتش را به محاصره درآوردند.

همزمان با خاموش شدن شعله ها ناگهان جسد خون آلود جوان ۳۱ ساله ای درون حمام منزل نمایان شد که با وارد آمدن ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود. با افشای راز این جنایت، تحقیقات گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد آغاز شد.

بررسی ها بیانگر آن بود که قبل از وقوع انفجار، افرادی سوار بر یک دستگاه پژو ۲۰۶ در محل دیده شده اند. در حالی که پژو متعلق به جوان ۳۱ ساله (مقتول) بود. ادامه تحقیقات نشان داد منزل محل جنایت نیز متعلق به زوجی است که در محل دیگری زندگی می کنند و گاهی برای سرکشی به این منزل می آیند اما اکنون فرزند مجردشان در آن جا به قتل رسیده بود.

کارآگاهان با راهنمایی های قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد و بررسی لپتاپ «س-غ» (مقتول) به سرنخ هایی از یک شماره تلفن مخفی رسیدند که حکایت از ارتباط جوان ۳۱ ساله با یک جوان ۲۶ ساله به نام «ع-غ» داشت که از حدود ۱۰ روز قبل از طریق شبکه های اجتماعی با هم در تماس بودند. در ادامه رصدهای اطلاعاتی، ردی از یک مرد ۴۸ ساله و جوان دیگری نیز به دست آمد که سوار بر پژوی مقتول در محل حادثه دیده شده بودند. وقتی آنها تحت تعقیب قرار گرفتند رشته تحقیقات به تربت حیدریه و تهران کشید. چراکه بررسی های غیرمحسوس نشان می داد مرد ۴۸ ساله پدر «ع-غ» (جوان ۲۶ ساله متهم) است.

کارآگاهان با هماهنگی قضایی و با هدایت و نظارت سرهنگ کارآگاه رزمخواه (رئیس وقت آگاهی خراسان رضوی) و در یک عملیات پیچیده، موفق شدند متهمان را در ورودی تهران دستگیر کنند. «ع-غ» که باور نمی کرد به این سرعت شناسایی شود، در اعترافاتی تکان‌دهنده گفت: در یکی از شبکه های اجتماعی با «س» آشنا شدم و به منزل مجردی او رفتم و ساعاتی را کنار هم بودیم اما روز بعد به دلیل برخی موضوعات غیراخلاقی و خاص، اختلافی بین ما رخ داد ولی هر کدام بر خواسته خودمان اصرار می کردیم تا این که ماجرا به درگیری کشید و او با چاقو به من حمله ور شد. من چاقو را از او گرفتم و ضربه ای به گردنش زدم. چند ضربه هم به دیگر نقاط بدنش زدم و با انداختن جسد در حمام، پیش پدرم و یکی از دوستانم رفتم و ماجرا را برای آنها شرح دادم. پدرم با من و دوستم و برای از بین بردن آثار جرم به محل جنایت آمد. تصمیم گرفتیم با بنزین خانه و جسد را به آتش بکشیم تا شناسایی نشود. به همین  دلیل ظرف حاوی بنزین را روی لوازم منزل ریختیم و زمانی که کبریت را کشیدم، ناگهان به دلیل تراکم بخار بنزین، انفجار رخ داد و من لای در گیر کردم و بعضی از نقاط بدنم دچار سوختگی شد.

جوان ادامه داغد: بعد از آن سوار بر خودروی پژوی مقتول شدیم و با فرار از محل جنایت، خودرو را هم در اطراف سد کارده مشهد آتش زدیم تا هیچ گونه اثری باقی نماند.

دوست متهم به قتل نیز در یک عملیات ضربتی به سرپرستی کارآگاه نجفی (افسر پرونده) دستگیر شد و  به این ترتیب متهمان با صدور کیفرخواست از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای محاکمه نشستند. متهم به قتل جزئیات این جنایت وحشتناک را که در پی «رفاقت کثیف» رخ داده بود در حضور قضات باتجربه دادگاه تشریح کرد و در نهایت پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه، قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، او را به قصاص نفس محکوم کردند.

با تایید رای صادرشده در شعبه نهم دیوان عالی کشور، پرونده مذکور به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شد تا این که پس از طی مراحل و تشریفات قانونی، مقدمات اجرای حکم با دستور قاضی محمدرضا دشتبان (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در امور اجرای احکام) فراهم شد و  به این ترتیب در سپیده‌دم سه‌شنبه گذشته، در حالی که اولیای دم حاضر به گذشت نشدند و بر اجرای حکم قصاص نفس اصرار کردند، «ع-غ» ۳۰ ساله بعد از ۴ سال از وقوع جنایت پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید.

کد خبر 542347

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها