سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
۰ نفر

یک سردار پیشین سپاه می‌گوید: ما نمی‌توانیم تفکیکی بین یک اقتصاددان و یک فرد نظامی قائل شویم، کسانی که قابلیت، کارآمدی، توان مدیریتی و تفکر جهادی دارند، می‌توانند در انتخابات حاضر شوند حالا از هر گروهی می‌خواهند باشند.

مرتضی طلایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، تا سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری چند ماه فاصله داریم. برخی می‌گویند رئیس‌جمهور آینده باید یک سیاستمدار باشد اما در مقابل این نظر برخی می‌گویند، رئیس جمهور آینده باید اقتصاددان و یا یک نظامی باشد.

مرتضی طلایی، سردار پیشین سپاه پاسداران، درباره این موضوع که چه کسی باید در انتخابات ۱۴۰۰ به عنوان کاندیدا حاضر شود؟ گفت: به نظر من فردی که در انتخابات ۱۴۰۰ حضور می‌یابد باید مدیر باشد. ریاست جمهوری نقش چندوجهی دارد، در همه‌ حوزه‌ها کار دولت تخصصی است بنابراین رئیس‌جمهور باید نقش مدیریتی داشته باشد که بتواند مدیران شایسته و لایق را در حوزه‌های تخصصی به کار بگیرد.

سردار طلایی با تاکید بر کارآمدی فردی که در انتخابات کاندیدا می‌شود، توضیح داد: ما نمی‌توانیم تفکیکی بین یک اقتصاددان و یک فرد نظامی قائل شویم، کسانی که قابلیت، کارآمدی و توان مدیریتی، تفکر جهادی دارند، می‌توانند در انتخابات حاضر شوند حالا از هر گروهی می‌خواهند باشند مهم پایبندی به اصول، قانون اساسی، ولایت، ملت و کشور است. 

او در خصوص حضور نظامیان در سیاست اظهار کرد: ما پاسدار هستیم، امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود، این جایگاه و کارکرد پاسداران است. پاسداران هر روزی و در هر عرصه‌ای که کشور نیاز داشته باشد باید آماده‌ جانفشانی و فداکاری باشند. فرق نمی‌کند سیاست باشد یا اقتصاد.

کد خبر 541407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار