یکی از کارشناسان بازار سرمایه در صفحه اینستاگرامی خود مطلبی در خصوص ریزش‌های اخیر شاخص کل بورس منتشر کرده است و از سهامداران متضرر و یا تازه واردان به این بازار خواسته است تا به توصیه‌های وی عمل کنند.

بورس هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرآنلاین، یکی از کارشناسان بازار سرمایه در صفحه اینستاگرامی خود از سهامداران خواست تا آرامش‌شان را حفظ کنند و به عنوان کسی که انواع بالا و پایین‌های بازارهای مالی را دیده به وی اعتماد کنند و به ۱۰ توصیه‌اش در این خصوص عمل کنند:

۱- امروز آخر دنیا نیست، پس عزا نگیرید و غمگین و افسرده و عصبانی نباشید و به جای بروز احساسات، فرصت خوبی است که بیشتر فکر کنید.

۲- هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است و بازار در طی چند روز و با دخالت حقوقی‌ها می‌تواند به روزهای قبل برگردد. این کاهش‌ها از اصول و بدیهیات هر بازار مالی همانند بورس یا فارکس یا رمرز ارزها و غیره است و هیچ بازاری همیشه صعودی یا همیشه نزولی نیست.

۳- بازار #بورس ایران در طی چند ماه گذشته رشد افسانه‌ای داشته است و ممکن است خیلی از شما با سودای این رشد خیلی دیر وارد بازار شده و فقط اصلاح اخیر نصیب شما شده باشد، پس بدانید که زیان و کاهش هم بخشی از این بازی است و برای مدیریتش باید به اصول بدیهی برگردید.

۴- حتی اگر یک بازار سود افسانه‌ای دارد، هیچ وقت همه دارایی خود را در یک بازار سرمایه‌گذاری نکنید، چه بورس، چه مسکن، چه ارز و طلا و چه سپرده بانکی. دارایی خود را مثل یک پیتزا در اسلایس‌های مختلف توزیع کنید و به اصل تشکیل سبد دارایی در بازارهای مختلف باور داشته باشید.

۵- سطح ریسک شخصی خود را بشناسید و سرمایه‌گذاری‌هایی متناسب با سطح ریسک خود انتخاب کنید. با سطح ریسک پایین، دنبال حداکثر سودهای ممکن نباشید.

۶- سرمایه‌گذاری یک امر کاملا شخصی است و برای هر فرد ویژگی‌های متفاوتی دارد، پس در سرمایه‌گذاری از روی دست هم کپی نکنید.

۷- اگر تخصص ندارید و با تحلیل آشنا نیستید، هرگز مستقیم وارد بازارهای مالی نشوید و از ابزارها و روش‌های واسطه‌ای استفاده کنید.

۸ - همیشه با دارایی‌های مازاد خود وارد بازارها شوید، هرگز پول منزل و ماشین زیر پای خود را با سودای سود وارد هیچ بازاری نکنید و اگر هزینه‌های روتین زندگی شما وابسته به سرمایه‌گذاری شماست، انتخاب بازار سرمایه‌گذاری شما کاملا متفاوت است.

۹- به سودهای عجیب و خارج از عرف مشکوک باشید و تردید نکنید که سودها و رشدهای هیجانی کوتاه‌مدت است و بازارها پس از مدتی به روال منطقی خود برمی‌گردند.

۱۰- نترسید! نترسید! نه هیچانی وارد شوید و نه هیجانی خارج شوید و روزهای سبز و پر سود هم در انتظار شماست، فقط زمانش شاید معلوم نباشد.

کد خبر 540923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسن IR ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
    22 8
    سلام چون قبل از این( 85- 91) در بورس ضرر هنگفتی کردم حالا که روزانه 200تا 300 میلیون ضرر می کنم انگاردوستانم را به خوردن بستنی دعوت کردم با اینکه همه سرمایه ام در بورس است به نکته رسیدم حیف است آدم غصه مال دنیا را بخورد . بورس سبز شد شد نشد به درک هفتاد سال سیاه - خدا وکیلی از ته دلم گفتم

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار