رییس جمهور گفت: آمریکایی‌ها بعد از شکست سیاسی که خوردند، گفتند که کشتی‌های ایرانی را گرفته‌اند و دارند با خود می‌برند که نه کشتی ایرانی بود و نه پرچمش ایرانی بود؛ کل ماجرا دروغ بود.

حسن روحانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه مردم در موج اول بیماری که در اسفند و فروردین بود متوجه شدند که این بیماری جدی است، اظهار کرد: اما برخی فکر کردند درست است که این بیماری جدی است ولی اگر یکی دو هفته مراعات کنند همه چیز تمام می‌شود اما در موج دوم بیماری مردم متوجه شدند که این بیماری به یکی دو هفته محدود نیست و با سه هفته سفر نرفتن و مراسم نگرفتن از بیماری عبور نمی‌کنیم.

وی افزود: اصلا ممکن است ما برای این بیماری به واکسن کرونا هم برسیم اما در سال بعد مجددا به شکل دیگری این بیماری ظهور کند. پس باید برای این بیماری برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم. یعنی برای همه ابعاد زندگی در برابر این بیماری برنامه‌ریزی کنیم. از کسب و کار و مراودات خانوادگی گرفته تا سیستم آموزشی را به شکل جدیدی برایش برنامه‌ریزی کنیم.

رییس جمهور گفت: مردم باید برای این کار به صحنه بیایند و به پزشکان و پروتکل‌های بهداشتی اعتماد کنند و میان همه قوا و نخبگان کشور یک وحدت نظر به دست آید و همه یک حرف را به مردم بزنیم. باید متحدانه و همدلانه با مردم سخن بگوییم.

روحانی ادامه داد: در این شرایط زیرساخت‌های مربوط به درمان را باید توسعه دهیم و امسال تا پایان سال ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و ۲ هزار تخت آی‌سی‌یو آماده می‌شود و تحویل ناوگان پزشکی خواهد شد.

وی یادآور شد: در آموزشها و سایر فعالیت‌ها هم باید به صورت دیجیتال پیش رویم و در همین زمینه بودجه‌ای را برای این بخش در نظر گرفتیم. هم‌چنین شرکت‌های دانش‌بنیان باید تجهیزات پزشکی را بسازند، هم کیت‌های تشخیص را تهیه کنند و هم به دنبال واکسن بروند و ما در حال تقویت آنها هم هستیم.

رییس جمهور گفت: همان‌طور که خودمان دنبال واکسن ویروس هستیم باید با بقیه کشورها هم در این زمینه همکاری کنیم و اگر مطمئن شدیم کشور و موسسه‌ای در دنیا موفق به تولید این واکسن شده است ما باید برای خرید آن هم برنامه داشته باشیم. ممکن است تهیه واکسن ما سه ماهی عقب باشد و آنان جلوتر رفته باشند پس باید با آنان هم ارتباط داشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: با ابتکارات جدید باید از اقشار ضعیف هم حمایت کنیم. همچنین ما باید بتوانیم امکانات مورد نیاز مردم را در اختیارشان قرار دهیم و کسب و کار آنان را هم فراهم کنیم، وگرنه تعطیل کردن که کاری ندارد و می‌شود به راحتی دگمه‌ای را فشار داد و کار را تعطیل کرد اما نمی‌توان تا همیشه این کار را ادامه داد و نیز هنر این است که هم سلامت و هم معیشت مردم را حفظ کنیم.

وی یادآور شد: برای بخش اصناف، کارمندان و واحدهای تولیدی و آنجاهایی که اجتماعات سربسته برای فعالیتهای مختلف دینی وجود دارد و نیز مخصوصا برای ماه محرم و کنکور باید حتما کاری کنیم که پروتکل‌ها به طور کامل رعایت شود. ما نمی‌توانیم کاری کنیم که ابهام کامل ایجاد شود و یک روز بگوییم کنکور است و فردا بگوییم نیست.

رییس جمهور تصریح کرد: تا بحث کنکور می‌شود می‌گویند تعطیل کنید. پس چطور ما در خیابان‌ می‌رویم؟ چطور در خیلی از محیط های سربسته حضور داریم؟ چطور سوار اتوبوس و مترو می‌شویم؟ حالا کنکور را می‌گوییم نه؟ کنکور هم مثل همین موارد است و باید همه امکانات کشور ما باید بسیج باشد و همه مراقبت کنیم که به بهترین شکل کنکور انجام شود و جان کسی در خطر قرار نگیرد.

روحانی ادامه داد: برای ماه محرم هم باید برنامه‌ریزی مهمی داشته باشیم. عاشورا و مراسمش باید زنده باشد اما همه دستورالعمل‌های بهداشتی هم باید رعایت شود و آنچه که علما و سازمان های تبلیغی هم پذیرفتند و در تدوین آن همکاری کردند باید برای رعایت آن جلو بیایند. همچنین آنچه که صداوسیما در ماه رمضان انجام داد برای محرم هم انجام شود و معنویت حاصل از مراسم عزاداری را در تلویزیون هم ببینیم.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توافق میان امارات و اسرائیل در روزهای اخیر تاکید کرد: این روزها ما با یک کشور همسایه مواجه شدیم که خودش را متأسفانه به دشمن جهان اسلام و منطقه و قاتل فلسطینیان نزدیک کرد و با او ارتباط برقرار کرد. کشوری که مردم مسلمانی دارد ولی حاکمانش تلقی غلطی دارند که با نزدیک شدن به آمریکا و رژیم صهیونیستی اقتصاد و امنیت شان تامین می‌شود.

واکنش روحانی به شکست آمریکا در شورای امنیت | دومینیکن نصف یک جزیره است!

روحانی تصریح کرد: اما این کار محکوم است، غلط است و خیانت به مسلمانان است. در این شرایط برای خوشامد حاکمی که در یک کشور غربی می خواهد در انتخابات شرکت کند چنین کاری صورت گرفته است وگرنه چرا باید در چنین زمانی رخ دهد؟ و چرا باید این موضوع نه از سوی این دو که از سوی یک کشور ثالث یعنی آمریکا در جهان مطرح شود؟

رییس‌ جمهور گفت: آنان به خاطر اینکه یک آقایی در واشنگتن می‌خواهد رای بیاورد، آمدند و به ملت خودشان و به دنیای عرب و به مردم فلسطین خیانت کردند و آن وقت تصور می‌کنند که اگر به آنان نزدیک شوند امنیت خود را تامین کرده‌اند.

وی یادآور شد: من بارها گفتم صدام از ما خواهش کرد که چیزی نگوییم تا او برود و کویت و امارات و قطر و بحرین را بگیرد. ولی ما پیش از آنکه کشورهای خلیج فارس از خواب بیدار شوند یا از ترس عبور کنند با این اقدام صدام مخالفت کردیم.

روحانی خطاب به سران کشور امارات تصریح کرد: این خطا بسیار بزرگ است و امیدواریم که امارات از این خطا باز گردد و بداند که نه به نفع حاکمانش است و نه به نفع مردمشان. این را هم بدانند که مبادا بخواهند پای اسرائیل را به منطقه باز کنند که اگر چنین شود با آنان به شکل دیگری برخورد می‌شود.

رییس جمهور با اشاره به هم‌زمانی روز مباهله و شکست قطعنامه‌ آمریکا علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل اظهار کرد: برای اولین بار است که در طول تاریخ آمریکا قطعنامه‌ای علیه ایران تهیه کرده و فقط یک رای آورده است. آن هم یک کشور کوچک! یک جزیره! که اگر بگویم یک جزیره هم زیادی است! یک نصفه جزیره! چون جزیره‌ای است که یکی از کشورهایش این کشور است. کشوری کوچک به اسم دومینیکن! ببینید آمریکا کارش به کجا رسیده است که جز خودش فقط یک کشور کوچک با او همراهی می‌کند!

وی گفت: این تصور وجود داشت که قطعنامه‌ آمریکا رای نیاورد یا با لابی‌گری اندکی رای جمع کند اما این اتفاقی که افتاد نشان داد که اوضاع چگونه است. یعنی حتی نیازی به وتوی این طرح هم پیدا نشد چون جز آمریکا این قطعنامه تنها یک رای داشت و یک شکست سیاسی بزرگ دیگر برای آمریکا ثبت شد.

روحانی تاکید کرد: آنان بعد از این ماجرا گفته‌اند که کشتی‌های ایرانی را گرفته‌اند و دارند با خود می‌برند که نه کشتی ایرانی بود و نه پرچمش ایرانی بود؛ کل ماجرا دروغ بود. آنهم فقط برای اینکه از خفت آن ماجرای قطعنامه و شکست سیاسی و حقوقی که از آن پیدا کردند، فرار کنند، این موضوع را مطرح کردند.

کد خبر 540414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 26
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  تعویق کنکور تا اخر شهریور، از جنبه اماده سازی شرایط فیزیکی و تامین شرایط مبتنی بر پروتکلهای سختگیرانه خاص داوطلبان ۱۸ تا ۲۰ ساله کنکور سراسری، یک ضرورت غیرقابل اجتناب است و به نظرات موافق و مخالف داوطلبان ربطی ندارد. قبل از لغو تعویق توسط رییس جمهور، بحث کارشناسی در مورد ملزومات انجام کنکور در ستاد کرونا انجام گرفته بود و تصمیم بر تعویق یک ماهه بود که بنده معتقدم به دلایل سیاسی توسط رییس جمهور، این تصمیم لغو شد. لذا خواسته ما تعویق یک ماهه مبتنی بر همان بحث کارشناسی قبلی است
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  ازاينكه خانواده ها را از استرس با تاييد بر گزاري كنكور در آورديد بسيار ممنونيم
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  فرقش اینه فردی که در خیابان قدم میزنه و در مکان های سربسته هست، نیازی نداره 4 ساعت در زیر گرما ثابت یکجا بنشینه و از عقلش کار بکشه و توی زمان 4 ساعت به 270 سوال جان فرسا پاسخ دهد! از نظر افرادی که خودشان و فرزندانشان نیازی ندارند این مرحله را طی کنند فرق چندانی نیست البته...
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  دستتون درد نکنه رییس جمهور عزیز. از این که به فکر بچه ها هستید سپاسگذارم
  • سیتا IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
   36 3
   بپا این فکر خوب به کشتنت نده خدایی نکرده
 • ولی دانش آموز IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  خدا خیرتان بدهد که به این مسئله کنکور خاتمه دادید .الان هم این نماینده ها اینقدر دنبال اغتشاش در دولت هستند که دست برنمیدارند و برای نشان دادن و پرزنت خودشان راهی بهتر از کنکور پیدا نکردند و چند روز مانده هنوز هم نظر میدهند و دخالت میکنند و هر کدام جداگانه شروع به صحبت کردند . برای خودم متاسفم که چنین نمایندگانی را انتخاب کردم . برای اثبات وجود خودشان مرتب استرس به خانواده ها وارد می کنند
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  روخانی تعویق کنکور
 • محمدعلی IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  مانمیگیم تعطیلی کنکور مانمیگیم تعویق کنکور سراسری لطفاتعویق کنکور سراسری
 • جوان IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  لطفا به گوش اقای روحانی برسونین در خیابان و مترو و مهمانی ها ما اختیار داریم برویم یا نرویم اما کنکور سرنوشت ما رو تامین میکنه و اجباریه در ضمن تجمع کنکور با تجمع شهر خیلی فرق میکنه و تعداد اصلا قابل قیاس نیست ما همه برای کنکور تلاش کرده ایم و باید برگزار شود تا به ناحق کسی از تحصیل در رشته مورد نظرش باز نماند اما ایا الان وقت مناسبی برای این کنکور سرنوشت ساز هست در این گرما و با شرایطی که وزیر علوم نمیتواند پروتکل ها رو رعایت کند این لجبازیه شما با رجال سیاسی نیست این لجبازی با جان مردمان مملکتیست که با رایشان شما رو سکان دار ان کرده اند مواظب باشید که خون جوانان ما این بار از دستان خودی نچکد
 • بهروز GB ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  45 38
  هیچ دلیلی ندارد که ایران که قبلا بصورت آشکار با پرچم ایران سوخت به ونزوئلا فرستاد اینبار پنهانی انجام دهد. این یک نمایش با تهیه کنندگی و کارگردانی آمریکا وبا نفت خودشان و بازیگران خودشان بود که به دروغ به مردم آمریکا واقعی جلوه دهند و در پایان نمایش خود را پیروز اعلام کنند تا مقداری از آبروی رفته ترامپ برگشته و البته تاثیر زیادی در انتخابات آتی خواهد داشت که دولت را به بی عرضه گی در مقابل ایران متهم کرده اند.
 • باران NL ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  خیر نبینی روحانییییییییییییی
 • Gst IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  92 7
  واقعا فرقی نمیکنه کنکور دادن با پاساژ گردی؟ بعدم آقای رئیس جمهور ک خودمونم طرفدارت بودیم هشت سال چرا شما همه رو تو ی دیگ میجوشونی؟؟؟
 • سعید IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  96 5
  چطور خود آقای روحانی جرات نمیکنه ماسک بزنه و دست هاش رو بشوره و بره مجلس. اونوقت توقع داره جوانهای مردم برن سر جلسه کنکور؟؟؟ اینقدر به دنیا نچسبید آقایون مسئول مرگ برای همه هست چه دارا چه ندار، چه صاحب منصب چه گدا. خلاصه مرگ دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره، کارهایی رو انجام بدید که اون دنیا دعای خیر پشت سرتان باشه نه مثل الان ناله و نفرین
 • مادر IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  102 3
  بچه ی من بیماری قلبی داره باید تو این گرما ۴ساعت بشیینه؟؟؟؟ اخه واقعا این دلایل قانع کنندس؟؟؟
 • کنکوری ۱۴۰۰ ام IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  21 95
  آقای رییس‌جمهور واقعا مرسی. خدارو شکر بالاترین مقام اجرایی به کوری چشم مخالفان برگزاری کنکورسراسری و موافقان تعویق کنکورسراسری موافق برگزاری کنکورسراسری با حداکثر رعایت شیوه نامه های بهداشتی است ممنون دکتر!
  • امیر رضا IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
   67 6
   توکه 1400کنکور میدی!!! به تو چه مربوطه دخالت میکنی؟؟!!
 • سمیه IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  8 94
  ممنون اقا ریس جمهور از اینکه پچه هامون از استرس در اوردید
 • IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  69 19
  چقد راحت میگه مترو،خیابان ما ک جایی نمیریم چرا جور بقیه رو ما بکشبم چرا همش ما تاوان بی عقلی و سرخودی بقیه رو بدیم ما نمیریم جایی حبس ابدیم ولی باید بخاطر ندونم کاری بقیه جونمون ب خطر بیفته دستتون درد نکنه خدا بزرگه ان شاءالله که برگزار نمیشه شما حرفاتون رو بزنین بخاطر این همه ظلمه که به این گرفتاریا دچار شدیم من دیگه نظری ندارم خدا خودش ناظر همه چی هست ببینم اونا ک میگن کنکور کنکور رتبه اشون چند میشه ان شاءالله که برا شمام مشکلی پیش نیاد ولی این حق نیست
 • مبینا ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  72 6
  ما خواستار تعویق هستیم نه تعطیل، روحانی جان مثالهایی که زدی زمین تا آسمون با شرایط کنکور فرق داره...بیاو با خاطره خوش آخرین سال حکومتت رو به پایان برسون
 • شهروند IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  76 4
  آخه کسی که تو خیابونه تو خوای آزاد داره میره میاد نکه به هزار نفر زیر یک سقف با ماسک تو گرما بشینه بخاد کنکور بده واقعا یعنی فرق بین جلسه کنکور و راه رفتن تو خیابون رو نمیدونید واقعا متأسفم
 • کنکوری IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  82 2
  عه؟ چه جالب!!! روحانی پر مدعا چرا خودت جلسه مجلس نرفتی؟ خدا خودت و کسایی که بهت رای دادن رو لعنت کنه...
 • GB ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  55 4
  تاوان چن نفر ک میرن شمال و خریدو... و خوش میگذرونن رو امثال ما دانش آموزانی ک از خونه جم نخوردیم پس میدیم، کمک...)-: موافق تعویق کنکور .....
 • حبیب الله IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  51 1
  کدام دانش آموز کنکوری توی خیابان و کوچه و مترو و اتوبوس و بازار علاءالدین و... دور دور میکنند؟ آقای محترمه همه مثل شما نیستند، کنکوری ها از خونه بیرون نمیان چه برسه...، درس دارن، خانواده هایشان نیز با کسی رفت و آمدی ندارند، مثل بچه های فامیل و اقوامتان دور دور نمیکنند.
 • محمد IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  30 4
  به دیگر کشورها ربطی ندارد هر کشور چه تصمیماتی میگیرد .
 • داوطلب IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  31 5
  آقای روحانی ما جوونا آرزوهایی داریم انقد مارو تو استرس نزارین کسی که به پاساژ میره با کنکور فرق نداره؟
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  4 71
  اقای رئیس جمهور از این که به فکر کنکوری ها هستید با تمام وجود سپاس گزاریم

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار