مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: ملک گران‌قیمتی در خیابان فرشته تهران متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است، اما توسط افراد بانفوذ تصاحب شده و ما پیگیر برگشت این ملک به صندوق بازنشستگی هستیم.

افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در صفحه اینستاگرام خود با انتشار فیلمی از ملک خیابان فرشته تهران متعلق به صندوق بازنشستگی، نوشت: فیلمی که ملاحظه می‌فرمایید، ملک گران‌قیمتی در خیابان فرشته تهران متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است که معلوم نیست چرا و چگونه از ۱۰ سال پیش توسط افراد خاص (و ظاهراً بانفوذ) تصاحب شده و متاسفانه پیگیری‌ها برای بازپس‌گیری آن به نتیجه نرسیده است.

وی افزود: به هر حال با پیگیری‌های حقوقی موفق شدیم در روزهای اخیر این ملک را پس بگیریم. آن گونه که همکارانم اطلاع دادند، متصرفین در تمام این سال‌ها نه فقط اجاره‌بها نپرداخته بودند، بلکه ادعای مالکیت هم می‌کردند و هنگام اجرای حکم تخلیه، به‌رغم حضور نماینده محترم دادستان، مأمور اجرای حکم و عوامل نیروی انتظامی، مقاومت فیزیکی نشان داده‌اند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه این نمونه‌ای از فسادها یا کاهلی‌هایی است که بازنشستگان عزیز از آن گلایه‌مندند و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود، گفت: اما این چاره‌جویی نباید به صورت شعاری یا در چارچوب اقدامات مقطعی و موردی باشد. بلکه باید به صورت سیستمی و پایدار انجام شود.

وی افزود: به همین منظور از چند ماه پیش «سامانه جامع املاک» را با هدف سامان دادن به عملکرد املاک متعلق به صندوق و شرکت‌های تابعه راه‌اندازی کردیم. در این سامانه اطلاعاتی همچون نوع ملک، نوع تصرف آن، جانمایی، کاربری، چگونگی بهره‌برداری و سایر اطلاعات مرتبط با املاک متعلق به صندوق به تفکیک هلدینگ‌ها و شرکت‌های مادر تحت پوشش نگهداری می‌شود.

افتخاری گفت: به این ترتیب صندوق قادر خواهد بود وضعیت دقیق املاک خود را به شکل پیوسته رصد کند و از آن مهم‌تر آنها را به گونه‌ای مورد استفاده قرار دهد که بیشترین منفعت را برای جامعه بازنشستگان کشوری داشته باشند.

روز گذشته نیز حامد شمس، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگویی با ایسنا از بازپس‌گیری ملک صندوق بازنشستگی کشوری در منطقه فرشته تهران خبر داد و گفت: با پیگیری‌های  صندوق بازنشستگی کشوری، ملک خیابان مریم شرقی واقع در منطقه فرشته پس گرفته شد.

شمس گفت: متصرفان ضمن درگیری با ‎ماموران ناجا، قصد مقاومت در برابر اجرای حکم تخلیه را داشتند که ناکام ماندند. این ملک جزو بناهای فاخر ایرانی است که ۱۰ سال در اختیار افراد خاص (صاحب‌نفوذ) بود.

کد خبر 540369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار