مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متقاضیان مسکن ملی تا ۲ روز آینده باید آورده اولیه و مدارک خود را تکمیل کنند.

مسکن ملی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان خلیل محبت‌خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه یک‌هزار و ۳۶۰ متقاضی تاکنون آورده خود را برای طرح اقدام ملی مسکن تکمیل کرده‌اند، گفت: بر اساس آخرین التیماتومی که اعلام کرده‌ایم استقبال متقاضیان برای تکمیل آورده خود بسیار خوب بوده است.

او ادامه داد: متقاضیان باید تا ۲ روز آینده اطلاعات و مدارک خود را برای طرح اقدام ملی مسکن هرچه سریع‌تر تکمیل کنند.

محبت‌خواه توضیح داد: متاسفانه تا پیش از اتمام آخرین زمان تکمیل آورده تنها ۲۶۰ نفر اطلاعات و آورده خود را تکمیل کرده بودند اما بعد از آخرین اطلاع رسانی، متقاضیان بیشتری اطلاعات و مدارک خود را برای ثبت نام در این بخش وارد کرده اند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اظهار کرد: آورده اولیه که باید برای طرح اقدام ملی مسکن واریز شود، ۴۰ میلیون تومان است و بعد از واریز این مبلغ، ساخت پروژه‌ها آغاز می‌شود.

محبت‌خواه با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمامی اراضی آماده است اما هنوز بسیاری از متقاضیان آورده خود را در این بخش تکمیل نکرده‌اند، افزود: ساخت پروژه‌های مسکن ملی در حال انجام است و اراضی آنها تامین شده و بنابراین باید هر چه سریع‌تر برای افزایش سرعت در اجرای پروژه ها متقاضیان آورده های خود را تکمیل کنند.

  • آغاز واگذاری اراضی‌ از هفته آینده

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد: اراضی این بخش ها و واحدها تامین شده و به زودی و در هفته های آینده واگذاری این اراضی آغاز می شود.

محبت خواه تاکید کرد: در صورتی که متقاضیان تا زمان اعلام شده مدارک و آورده خود را تکمیل نکنند، از طرح اقدام ملی مسکن حذف می شوند.

او تصریح کرد: امکان ثبت نام مجدد در مراحل بعدی طرح اقدام ملی مسکن و یا پروژه های بعدی ممکن است برای انصراف دهندگان و یا  حذف  شدگان وجود نداشته باشد.

براساس این گزارش متقاضیان مسکن ملی در تهران بیش از یک ماه بود که به مراحل واریز وجه رسیده بودند، اما خبری از تکمیل مدارک و واریز آورده اولیه نبود، موضوعی که با تکمیل به موقع ساخت مسکن ملی ارتباط مستقیم دارد و در صورتی که متقاضیان سر وقت آورده خود را برای تزریق به پروژه واریز نکنند ساخت واحدها تا سال ۱۴۰۰ تکمیل نخواهد شد. به همین دلیل اداره کل  راه و شهرسازی استان تهران اعلام‌کرد واریز نشدن قسط اولیه متقاضیان مسکن ملی در تهران در موعد مقرر به منزله انصراف از پروژه تلقی خواهد شد.

کد خبر 539892

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha