مشاور وزیر در امور بهداشتی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، نتایج نظرسنجی درباره میزان رضایت افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده‌اند را اعلام کرد.

آی سی یو بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمد آسایی، مشاور وزیر در امور بهداشتی در نامه‌ای به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، نتایج نظرسنجی میزان رضایت افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده‌اند را اعلام کرد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که توسط جهاد دانشگاهی و با نظارت دکتر محمد آسایی، مشاور وزیر در امور بهداشتی و دکتر مصطفوی، عضو هیئت علمی و اپیدمیولوژیست انستیتو پاستور در تیرماه جاری انجام شد، مردم به عملکرد مراکز بهداشتی در مراکز سرپایی نمره ۱۶ و به بیمارستان‌ها نمره ۱۵.۵ داده‌اند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، پس از تهیه پرسشنامه مجزا برای دو گروه بستری و سرپایی شماره تلفن‌های بیش از ۱۰ هزار نفر که در سه ماه اول سال جاری به کووید۱۹ مبتلا شده بودند، از سیستم آمار و اطلاعات وزارت متبوع اخذ و جهاد دانشگاهی برای رسیدن به تعداد حدود ۲ هزار نمونه مجبور به تماس با ۹۱۸۳ شماره تلفن شده است.

براین اساس، با ۱۱۶۸ مورد بیمار سرپایی و  ۸۰۱۵ مورد بیمار بستری تماس حاصل شده که ۴۷۵ نفر در بخش سرپایی و هزار و ۵۴۸ مورد در بخش بستری به تماس ها پاسخ دادند. ۲۸ درصد از مبتلایانی که در منزل تحت مراقبت بودند، معتقدند بعد از آنها فرد دیگری از اعضای خانواده شان نیز به کرونا مبتلا شده است.

در این بررسی میزان رضایت دو گروه پرسشگری (درمان در منزل و بیمارستان) از تیم سلامت، مجموعه وزارت بهداشت و همه دستگاه های اجرایی مشخص شد. بر این اساس، میزان رضایت مراجعه کنندگان از مراکز سرپایی ۱۶ از ۲۰ و میزان رضایت آنان از بیمارستانها ۱۵.۵ از ۲۰ بود. همچنین مراجعه کنندگان درباره عملکرد کادر بهداشت (بخش سرپایی) نمره ۱۵.۹ از ۲۰ و به عملکرد کادر درمان ( بسنری) نمره ۱۵.۷ دادند.

پاسخگویان به پرسش های این نظرسنجی به عملکرد وزارت بهداشت در بخش بهداشت نمره ۱۵.۳ و عملکرد این وزارتخانه در بخش بستری نمره ۱۶.۲ دادند. آنان همچنین به عملکرد همه دستگاههای اجرایی در مدیریت کرونا در مورد خدمات سرپایی و بهداشتی نمره ۱۴.۱ و برای خدمات بستری و درمانی نمره ۱۵.۳ را ( از ۲۰) دادند.

در خصوص فرآیند پذیرش در بیمارستان، ۱۱.۴ درصد افراد نمونه گفته اند به محض مراجعه به بیمارستان بستری شده اند. ۴۳ درصد یک ساعت و کمتر، زمان بستری شدن شان طول کشیده است. همچنین ۲۳.۸ درصد افراد تا ۲ ساعت، ۱۰.۱ درصد چهار تا پنج ساعت و بقیه (کمتر از ۱۲ درصد) بیش از ۵ ساعت برای بستری شدن منتظر ماندند. در مجموع درصد قابل توجهی از بستری شدگان معتقدند فرآیند پذیرش در بیمارستان خوب یا بسیار خوب بوده است.

بر اساس این گزارش ۵۵ درصد از بیماران بین ۲ تا ۷ روز در بیمارستان بستری بوده اند. ۸۴.۲ درصد افراد مورد مطالعه نحوه برخورد پرستاران و ۸۷.۶ در نحوه برخورد پزشکان را خوب یا خیلی خوب ارزیابی کرده اند. همچنین مهارت و دانش پزشکان از نظر ۸۰.۷ درصد افرادی که در بیمارستان ها بستری بوده‌اند، خوب یا خیلی خوب ارزیابی شده است.

۳۳.۳ درصد پاسخگویان هزینه ای در زمان ترخیص پرداخت نکرده اند. ۷.۴ درصد افراد کمتر از ۱۰۰ هزار تومان، ۹.۲ درصد بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، ۱۷.۸ درصد بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان و فقط ۹ درصد بین ۵۰۰ هزار تا یک ‌میلیون تومان پرداخت کرده اند. بقیه یا بیش از یک میلیون تومان پرداخته‌اند یا از میزان دقیق پرداخت خبر نداشته‌اند.

کد خبر 538760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار