نشریه «فارین پالیسی» نوشت که آمریکا روز سه شنبه هفته جاری قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را در شورای امنیت سازمان ملل به رای خواهد گذاشت.

شوراي امنيت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، یک نشریه آمریکایی گزارش داد که واشنگتن سه شنبه هفته جاری قطعنامه ای را که خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران است در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رای خواهد گذاشت.

نشریه «فارین پالیسی» نوشت: این قطعنامه جسورانه است و به دنبال تحمیل تعهدات حقوقی جامع به کشورها و ملزم کردن آنها به مقابله با کشتی‌های حامل بارهای ایران و توقیف آنها است.

این نشریه همچنین افزود که پیش‌نویس قطعنامه آمریکا علاوه بر این، به دنبال اعمال مجازات‌هایی مانند مصادره دارایی‌ها و منع سفر برای افراد و نهادهای ایرانی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

فارین پالیسی در عین حال اضافه کرد که قطعنامه آمریکا احتمالاً از حمایت کمی در میان متحدان اروپایی این کشور برخوردار خواهد بود، چرا که این کشورها تصویب چنین قطعنامه ای را به منزله نابودی توافق هسته ای ایران موسوم به برجام می دانند.

بر اساس این گزارش، دیپلمات‌های سازمان ملل به فارین پالیسی گفته‌اند که ایالات متحده قرار است این قطعنامه را روز دوشنبه رسماً ارائه کند و احتمالاً تا سه‌شنبه در خصوص آن رأی‌گیری خواهد شد.

این در حالی است که روسیه و چین صراحتاً مخالفت خود را با قطعنامه آمریکا اعلام کرده اند.

گفتنی است که تحریم های تسلیحاتی ایران، طبق برجام ماه اکتبر آینده پایان می یابد اما دولت ترامپ سعی دارد مانع از اتمام این تحریم ها شود.

کد خبر 538299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار