نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: غدیر دانشگاه بزرگ انسانیت، عدالت و مکتب انسان سازی، حمایت از محرومان، ایتام و فقرا است.

دری نجف آبادی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی امروز ۱۷ مرداد ماه در خطبه‌های عبادی و سیاسی نمازجمعه اراک افزود: غدیر چراغ روشنایی برای بشیریت تا قیام قیامت است و ولایت امیرالمومنین (ع) بزرگترین افتخار برای شیعان است.

وی بیان کرد: بر اساس روایات، پیروان واقعی امیرالمونین (ع) پیروزمندان حقیقی دنیا و آخرت هستند و شیعان باید قدر خود را بدانند و در همه امور زندگی راه حضرت علی (ع) را سرمشق زندگی خود قرار دهند.

امام جمعه اراک با تبریک عید سعید غدیر خم ادامه داد: امام راحل از شاگردان غدیر است و پرچم غدیر امروز بر دوش رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله دری نجف آبادی عنوان کرد: تجلی غدیر در قیامت است و همه باید افتخار و تلاش کنند تا حاصل عمر آنها عشق به امام علی (ع) و فرزندان آن امام همام باشد.

وی گفت: سیاست دشمنان، هیتلری و چنگیزخانی است اما سیاست جمهوری اسلامی علوی، فاطمی، حسنی و حسینی و آمیخته با اخلاق، قرآن و ولایت است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: همه باید پس از دهه امامت و ولایت خود را برای عزاداری سرور و سالار شهیدان آماده کنند و این ایام را با معنویت، با انگیزه، قانون محور و سلامت محور و بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: در تمام ایام ماه محرم و صفر عزاداری‌ها باید بر اساس حفظ سلامت مردم و عزاداران برگزار شود و همه بدانند در مقابل هرگونه سهل‌انگاری که موجب افزایش شیوع این بیماری شود، مسئولند.

وی اظهار داشت: بحث همدلی و مواسات در ایام ماه محرم و صفر و در روزهای باقی مانده از ایام ذی الحجه باید مورد توجه جدی قرار گیرد و مردم می‌توانند نذورات خود را در قالب تهیه بسته‌های غذایی برای نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا اختصاص دهند.

امام جمعه اراک افزود: از هفدهم ماه شعبان و با دستور رهبر معظم انقلاب بحث همدلی و مواسات در استان مرکزی مورد توجه قرار گرفته و در مرحله نخست، حدود ۱۸۰ هزار بسته غذایی تهیه و بین نیازمندان توزیع شده و امید است در مرحله دوم نیز مردم این استان افتخارآفرینی کنند و گام‌های بلندی در این بخش بردارند.

آیت‌الله دری نجف آبادی تصریح کرد: مردم در کمک به نیازمندان با خداوند و امام زمان (عج) معامله کنند و بدانند اجر و پاداش اصلی آنها نزد خداوند و در آخرت است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن همدردی با مردم لبنان در حادثه انفجار مهیب گفت: به طور قطع در این حادثه دست‌های پلیدی در کار بوده است.

آیت‌الله دری نجف آبادی عنوان کرد: دشمنان از هر طریقی به دنبال غارت کشورهای اسلامی و رسیدن به منافع خود و اسرائیل جنایتکار هستند اما کور خوانده‌اند و آنها باید فکری به حال مسایل کشورهای خود کنند.

وی عنوان کرد: وجود ۲ هزار و ۷۵۰ تن نتیرات آمونیاک در انبار شماره ۱۲ بیروت نیز یک غفلت و اشتباه بوده که امید است یک درس باشد.

امام جمعه اراک اضافه کرد: امید است دولت، مجلس و مردم لبنان با کمک کشورهای همسایه دست در دست هم گذارند تا به زودی خرابی‌های ایجاد شده را از نو بسازند.

آیت‌الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه اراک از تلاش‌ها و اقدام هوشمندانه و مقتدرانه وزارت اطلاعات در ضربه به انجمن موسوم به پادشاهی ایران و دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر قدردانی کرد.

کد خبر 538216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار