رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر پروتکل‌های بهداشتی آزمون سراسری خبر داد و گفت: بر این اساس از ورزشگاه‌ها و مصلی‌ها در برگزاری این آزمون استفاده خواهیم کرد.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور

به گزارش همشهری انلاین به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی امروز درحاشیه بازدید از جلسه آزمون کارشناسی ارشد، در پاسخ به برخی حواشی برگزاری آزمون دکتری که هفته گذشته برگزار شد، اشاره کرد و گفت: طبیعتا شرایط سخت برگزاری آزمون استرس همه را بیشتر می‌کند. اما آنچه که برای سازمان سنجش اصل است، این است که مرجع نظارتی در برگزاری آزمون‌ها نظارت داشته باشد و مشاهده کند عملکرد سازمان سنجش در برگزاری آزمون صحیح بوده است یا نه؟

وی گفت: در آزمون دکتری بنا بر اعلام رسمی وزارت بهداشت که متولی رسمی نظارت بود، بیش از ۵۰۰ تیم در برگزاری این آزمون نظارت کردند و در نهایت اعلام شد آزمون دکتری با رعایت حداکثری الزامات بهداشتی برگزار شد.

خدایی اظهار کرد: ما ادعایی نمی‌کنیم که در برگزاری آزمون دکتری نمره صد را کسب کردیم اما در این فاصله یک هفته‌ای یعنی از برگزاری آزمون دکتری تا کارشناسی ارشد ما تمامی نقاط ضعفی را که در آزمون دکتری موجب نارضایتی شده بود، برطرف و تلاش کردیم آزمون امروز به بهترین نحو برگزار شود.

وی ادامه داد: تمامی مسئولان اعم از نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و غیره کمک می‌کردند که بتوانیم آزمون را برگزار کنیم که نتیجه آن را امروز خواهیم دید. چرا که بالاخره ما یک پروژه ملی را انجام می‌دهیم و انتظار داریم همه دستگاه‌ها و حوزه‌های مختلف در برگزاری هر چه بهتر آن کمک کنند.

رئیس سنجش آموزش کشور در خصوص تمهیدات و پروتکل‌های بهداشتی آزمون سراسری نیز تاکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور کمی متفاوت از آزمون کارشناسی ارشد و دکتری است و در برخی جاها اجرای این پروتکل‌ها راحت  و در برخی جاها نیز کمی سخت است.

وی تصریح کرد: در واقع کارشناسی ارشد در ۸۰ شهر کشور برگزار می‌شود؛ اما کنکور در ۴۰۰ شهر کشور برگزار خواهد شد. بنابراین موارد مسافرت به طور کلی در برگزاری آزمون دو هفته آینده کمتر است، اما تعداد داوطلبان آزمون سراسری و حوزه‌های برگزاری این آزمون زیاد است و این طبیعتا کار را کمی دشوار می کند.

دکتر خدایی ادامه داد: رفتار داوطلبان کنکور با رفتار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد طبیعتا کمی تفاوت دارد. لذا همه ساز و کارهایی که ما پیگیری می‌کنیم که یک آزمونی بدون مشکل را برگزار کنیم، اجرایی خواهیم کرد. اما پروتکل‌های برگزاری کنکور تغییر کرده است، بر این اساس فاصله صندلی‌های این آزمون به ۲ متر افزایش یافته و ما سعی خواهیم کرد از فضاهای بزرگ در برگزاری این آزمون استفاده کنیم و در این زمینه نیز حوزه‌های مختلفی به ما کمک می‌کنند. مخصوصا از مصلی‌هاو ورزشگاه‌ها در برگزاری این آزمون استفاده خواهیم کرد.

دکتر خدایی تاکید کرد: ما در بحث استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هایی که فضاهای باز و استانداردی دارند، استفاده خواهیم کرد و به تمامی داوطلبان کنکور پک بهداشتی داده می‌شود. ضمن این که مساله‌ای که برای ما در برگزاری این آزمون مهم است، بحث خانواده‌ها در خارج از حوزه است. ما نگرانی از حضور داوطلبان در داخل حوزه‌ها نداریم و نگرانی ما تجمع خانواده‌ها در بیرون از حوزه است. به همین جهت از همکاران بسیج در این حوزه استفاده خواهیم کرد تا الزامات بهداشتی را در تمامی حوزه‌های آزمون سراسری رعایت کنیم.

وی تاکید کرد: ما بیش از ۱۱۵ هزار نفر در برگزاری آزمون سراسری عوامل اجرایی داریم و بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا این آزمون در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

کد خبر 537948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
  8 0
  فاکتور ک نمیندازه!!!هرچی دلت میخواد بگو...فقط عاشق اینم ک 20:30 دوسال دیگ میاد میگه ما رای بدیم کشور ساخته میشه...هه
 • داوطلب کنکور سراسری IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
  13 0
  سلام من کنکور رشته تحربی هستم عینکی و معلول عضو سازمان بهزیستی من با ماسک شیشه عینکم بخار میشود و تا مدتی چیزی نمیبینم یا باید عینکم را بردارمو پاک کنم یا کمی ماسکم را پایین بکشم سر جلسه هم حتما این اتفاق می افتد و با دستکش دستم در مکان گرم عرق میکند و عینک را بخاطربخار تمییز کردن زمان کمه کنکور را از من میگیرد و زمان از دست میدهم .میگویند که کولر را روشن نخواهند کرد زمان سرجلسه چون هوارا پخش میکند و امکان پخش کرونا زیاد هستش خب چجوری ما باید تحمل کنیم ؟هیچکس ب ما توجه نمیکند از طرفی سازمان سنجش وزارت علوم و بهداشت میگویند پروتکل هارا مدیریت میکنیم تا یک نفر هم نگیرد اما ممکن است یک نفر از قبل دو دوره نهفتگی ویروس در بدنش باشد و با اینکه ماسک زده سرفه کند آنموقع ما استرس میگیریم حواسمان پرت میشود از طرفی بچه های نهایی موقع امتحان تا چند دقیقه اول ماسک را تحمل کردند ما چگونه با فشار تحمل کنیم ماسک را از طرفی هم ماسک اکسیژن کمتری وارد ریه میکن پس ارامش ما هم از لحاظ فیزیکی کم خواهد شد .یک دانس اموز عینکی و کنکوری این گفته هایم را میفهمد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار