مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
۰ نفر

مدیرعامل تامین سرمایه امین گفت: تامین سرمایه امین اولین و تنها نهاد مالی و از معدود ناشران بورس است که برای آن سهام ممتاز در نظر گرفته شده و دارندگان فعلی سهام شرکت، سهام ممتاز دریافت کرده‌اند.

عرضه اولیه - بورس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سلمان خادم‌المله مدیرعامل تامین سرمایه امین در نشست خبری عرضه "امین" با بیان این مطلب گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان بورس  تعداد ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت “تامین سرمایه امین” به عنوان پانصد و چهل و پنجمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد “امین” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه شد.

خادم‌المله افزود : ۲۵ درصد سهام شرکت جهت عرضه  به عموم مورد تصویب هیئت پذیرش بورس قرار گرفت که در مرحله اول ۱۵ درصد و در مرحله دوم ۱۰ درصد سهام این شرکت عرضه خواهد شد.

مدیر عامل تامین سرمایه امین اظهار داشت: تعداد ۸۴۰ میلیون سهم از کل سهام قابل معامله در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم و تعداد ۲۱۰ میلیون سهم" امین" پس از  کشف قیمت و اتمام عرضه اولیه به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

وی با پیش‌بینی مشارکت  حدود ۶ میلیون نفر در عرضه اولیه" امین" تاکید کرد: حداکثر توان خود را برای افزایش ثروت سهامداران انجام خواهیم داد. همچنین مدیر این عرضه، کارگزاری امین آوید و متعهد عرضه سهامدار عمده و متعهد خرید آن نیز سرمایه‌گذاری صبا تامین به میزان ۵۰ درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه بود.

خادم‌المله با اشاره به اینکه تامین سرمایه امین بالاترین سهم انتشار اوراق را در سال‌های متمادی داشته، گفت: سهم پروژه‌های بزرگ ملی از جمله بورسی‌کردن شرکت‌های مشمول اصل ۴۴، عرضه شستا و بزرگترین تامین مالی‌های کشور توسط  "امین" به اجرا درآمدند. همچنین ‌عرضه‌های اولیه شرکت‌های بزرگ توسط تامین سرمایه امین در ماه‌های آتی ارایه خواهد شد. البته انتشار اوراق مختلف برای مجموعه‌های بزرگ دولتی و خصوصی در دست اقدام است که پس از قطعی شدن مذاکرات و عقد قراردادهای لازمه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تامین سرمایه امین در حال حاضر ۶ صندوق سرمایه‌گذاری دارد که حدود ۸ هزار میلیارد تومان تحت مدیریت صندوق‌های این مجموعه است، افزود: مجموع دارایی تحت مدیریت صندوق‌ها تا پایان سال به ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیر عامل تامین سرمایه امین در خصوص صندوق‌های این شرکت نیز گفت: سه صندوق‌ جدید در چند ماه  آینده در تامین سرمایه امین راه‌اندازی می‌شود که یک صندوق آن تاکنون در بازار سرمایه نبوده و به عنوان نهاد مالی جدید در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

البته طی دوماه آینده دو خبر خوش از انتشار اوراق مرتبط با شرکت تامین سرمایه امین را خواهید شنید.

خادم‌المله از اتمام کار عرضه پتروشیمی بندر امام تا پایان شهریور ماه خبر داد و افزود : همچنین مدیریت عرضه یک شرکت پالایشی بزرگ هم توسط امین مراحل اجرایی را می‌گذراند.

بر اساس این گزارش پیش‌بینی شده بود که هر کد حقیقی و حقوقی می‌تواند حداکثر ۳۰۰ سهم در بازه قیمتی ۹۸۰ تا ۱۰۴۰تومانی ثبت سفارش انجام دهد که در نهایت با مشارکت ۵.۴۳۰.۰۰۰ سهامدار و کشف قیمت ۱۰,۴۰۰ ریال عرضه گردید. از آن جاکه در عرضه‌های گذشته حداکثر مشارکت پنج میلیون نفر بود اما با مشارکت شش میلیونی در عرضه امین، این عرضه اولیه توانست سقف بازار را بشکند.

کد خبر 537777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار