نائب رئیس هیات مدیره تامین اجتماعی با اشاره به اینکه اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال‌های بعد نیز ادامه دارد، گفت: متناسب‌سازی روی حداقل دستمزد انجام می‌شود.

بازنشسته

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی حیدری در در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: همسان‌سازی حقوق بر مبنای مشارکت افراد در پرداخت حق بیمه و اینکه در طی سال‌های فعالیت خود حداقل حقوق یا بالاتر را دریافت می‌کرده صورت می‌گیرد و درمجموع اجرای قانون متناسب سازی به عدالت و اصول نزدیک‌تر است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص متناسب سازی حقوق دوگانه عمل شده است، افزود: در قانون بودجه و به صورت عرفی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، دولت و مجلس بودجه‌ای را اختصاص داده‌اند اما در مورد متناسب سازی حقوق کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی این کمک صورت نمی‌گیرد.

نائب رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: اگر صندوق‌های کشوری و لشکری از محل منابع خود متناسب سازی کنند ایرادی ندارد اما وقتی از منابع مربوط به مالیات، نفت و همچنین بودجه و اعتبارات دولتی این کار انجام می‌شود، طبیعتاً اگر بخواهیم به عدالت نزدیک باشیم باید همه صندوق‌ها اعم از تأمین اجتماعی، صندوق روستاییان و عشایر، فولاد و صندوق‌های دیگر هم بتوانند از این منابع دولتی بهره مند شوند چون این منابع متعلق به همه مردم است.

حیدری در خصوص بودجه همسان سازی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: در قانون بودجه سال ۹۹ مجلس به دولت حکم کرده که ۵۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند و در تبصره‌ای نیز آمده که سازمان ۳۰ درصد این اعتبار را برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش خود هزینه کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همسان‌سازی در سال‌های آینده نیز ادامه دارد یا خیر، اظهار داشت: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی یک فرآیند ادامه‌دار است. متناسب سازی هر ساله اجرا می‌شود. همچنین طبق قانون ماده ۹۶، سازمان تأمین اجتماعی هر ساله مستمری را متناسب با تورم افزایش می‌دهد. در طول سال‌های دولت یازدهم، بالاتر از نرخ تورم، افزایش مستمری انجام شد.

نائب رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: متناسب سازی روی حداقل دستمزد انجام می‌شود و مستمری بگیرانی را داریم که مدت پرداخت حق بیمه کوتاهی داشتند و مبنای کسر حق بیمه آنها پایین بوده و ما طبق محاسبات بیمه‌ای باید به آنها یک میلیون تومان مستمری بدهیم اما طبق قانون ۱۱۱ تأمین اجتماعی ما حداقل دستمزد را به آنها می‌دهیم و متناسب سازی در خصوص همه انجام شده است. هر ساله این کار انجام می‌شود.

حیدری گفت: به عنوان مثال اگر بازنشسته‌ای در حال حاضر حقوق ۳ میلیون تومانی دارد و بعد از متناسب‌سازی حقوق این فرد ۴ میلیون تومان شده است، در فروردین سال آینده نیز ۲۰ درصد این ۴ میلیون افزایش ‌دهیم، حقوق این فرد به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد و این گونه اجرای همسان‌سازی حقوق در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

کد خبر 537174

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  8 1
  خب با اینکار ما که حداقل بگیر هستیم دوباره هرسال کمتر از دیگران اضافه میشه بخدا این عدالت نیس که ما اینقدر کم بگیریم همسان سازی کنید
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  7 0
  با این کار دو باره فاصله طبقه فقیر و غنی زیاد میشه باید همسان سازی بشه نه متناسب سازی چندین سال بود می گفتین همسان سازی ی دفعه از کجا اومد متناسب سازی
 • فضلی IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  5 1
  هنگامی که دولت با کمبود بودجه روبرو می‌شود دست در جیب تامین اجتماعی می‌کند. وقتی قسمتی از بدهی خود را پرداخت می‌ کند در رسانه ها تبلیغ می‌کند که بودجه در اختیار تامین اجتماعی قرار داده است. اما به باز نشستگان دولتی از بودجه هدیه میدهد
 • امير IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  4 0
  مكر نكفتيد حقوق بازنشستكان مرداد ماه افزايش مي يابد،
 • زهرا IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
  4 0
  لطفا بفرمایید مستمری بازماندگان چنددرصد افزایش خواهدداشت .دراین مورد هیچگونه صحبتی نیست.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار