آموزش و پرورش از ابتدای بحران کرونا در کشور تاکنون به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری، تغییراتی را در برنامه‌های آموزشی خود لحاظ کرد. راه‌اندازی سیستم آموزش مجازی و ممنوعیت حضور دانش‌آموزان در مدارس، یکی از سیاست‌های اتخاذشده در این زمینه بوده است.

آزمون دانش‌آموزان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه خراسان، آموزش آنلاین و مجازی و ... شرایط دشواری را برای دانش آموزان و خانواده های آنان در زمینه هایی چون  دسترسی به اینترنت ایجاد کرد اما هر آن چه بود سال تحصیلی ۹۸-۹۹ با همه این فراز و نشیب ها به پایان رسید.

گمانه‌زنی های متفاوتی از سوی مسئولان درباره حضوری یا غیر حضوری بودن مدارس در سال تحصیلی آینده وجود دارد. در حالی که روز گذشته رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور اعلام کرد با اوضاع کنونی سال تحصیلی آینده غیرحضوری می شود، اما روابط عمومی آموزش و پرورش استان از قطعیت نداشتن غیرحضوری بودن کلاس‌ها خبر داده است.

از سوی دیگر ثبت نام مدارس از چندی پیش شروع شده است و والدین و دانش آموزان سردرگم این موضوع هستند که آیا کلاس ها حضوری برگزار می شود یا غیرحضوری؟

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان تهران درباره شیوه برگزاری کلاس‌ها در سال تحصیلی آینده می‌گوید: درباره حضوری یا غیرحضوری بودن کلاس ها در سال آینده نمی‌توانیم قاطعانه نظری را اعلام کنیم.

عباس معبودی می‌گوید: ما با توجه به قرمز بودن شرایط یا جز آن، سناریوهای مختلفی را برای سال آینده پیش بینی کرده ایم. در حالت عادی و شرایط سفید مدارس باز خواهند بود، اما این حالت احتمال ضعیفی دارد. در شرایط زرد ما باید به این سمت برویم که کل فعالیت مدارس یا به صورت مجازی باشد یا به صورت زوج و فرد.

او ادامه می‌دهد: در شرایط قرمز مدارس به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه خواهند داد اما در شرایط زرد، زوج و فرد خواهند بود. یعنی دانش‌آموز در روزهای هفته، یک روز فعالیت حضوری و یک روز فعالیت غیرحضوری و مجازی خواهد داشت. آن هم به این صورت که عده‌ای در روزهای زوج و عده‌ای دیگر در روزهای فرد در مدارس حضور یابند تا بتوانیم تراکم حضور دانش‌آموزان را در کلاس‌ها کم کنیم.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان تهران می‌گوید: احتمال این سناریو قوی‌تر از سناریوهای دیگر است. با وجود این، همه این ها منوط به تصمیم‌گیری ستاد ملی مقابله با کرونا است و هنوز هیچ تصمیم قطعی‌ای در این شرایط نمی‌توان گرفت.

به گزارش همشهری آنلاین، ماه گذشته بود که وزیر آموزش و پرورش نیز از گزینه‌های روی میز این وزارتخانه برای بازگشایی مدارس کشور و نحوه حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس خبر داده و گفته بود: ما سه سناریو را طراحی کرده‌ایم و با هر وضعیتی که پیش بیاید، این سناریوها را از ۱۵ شهریور پیاده می‌کنیم. یکی از این سناریوها این است که شرایط سفید باشد که تقریباً غیرمحتمل‌ترین شرایطی است که قابل پیش‌بینی است که در این صورت سال تحصیلی با حضور دانش‌آموزان در مدارس آغاز می‌شود.

محسن حاجی‌میرزایی گفت: سناریوی دوم که محتمل‌تر است، این است که با شرایط زرد روبرو شویم که در این صورت می‌توانیم حضور دانش آموزان در مدارس را داشته باشیم اما با رعایت پروتکل‌های دقیق بهداشتی و تعداد کنترل‌شده دانش آموزان در کلاس‌های درس و رعایت کامل فاصله فیزیکی.

وی افزود: به همین دلیل هم تعطیلی پنجشنبه‌ها را لغو کردیم تا بتوانیم مدارس را در این شرایط به صورت زوج و فرد میان تعداد دانش آموزان کلاس تقسیم کنیم. دانش آموزانی که روزهای زوج در مدارس حضور دارند در روزهای فرد می‌توانند به صورت غیر حضوری به تکالیفشان برسند یا از آموزش‌های غیرحضوری بهره بگیرند.

کد خبر 536999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سنا IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
    14 8
    پس معلم به جای 4 روز باید 6 روز مدرسه بره شب هم توخونه مشغول باشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار