معاون امور واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی گفت: دومین صندوق معامله‌پذیر دولتی که صندوق پالایشی‌هاست تابستان و سومین صندوق در سه ماهه سوم سال پذیره‌نویسی و عرضه خواهد شد.

بورس

به گزارش همشهری آنلاین، تسنیم به نقل از سنا نوشت: حسن علایی، معاون امور واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی در خصوص صندوق‌های معامله‌پذیر (ای تی اف) دولتی اظهار داشت: مطابق قانون بودجه سال ۹۹ و تبصره دو قانون و مصوبه هیئت وزیران، پذیرش سه صندوق سرمایه‌گذاری معامله‌پذیر (ای تی اف) در سال جاری به وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی ابلاغ شده است.

وی در این خصوص بیان داشت: صندوق قابل معامله اول به نام دارایکم، که شامل ترکیبی از سهام بانک‌ها و بیمه‌ها بود در خردادماه پذیره‌نویسی و عرضه شده است.

علائی در خصوص دومین صندوق‌ ای تی اف دولتی اظهار داشت: اقدامات پذیره‌نویسی دومین صندوق‌ ای تی اف دوم که مربوط به شرکت‌های پالایشی است در حال انجام است و به این ترتیب ۱۵ درصد از سهام چهار پالایشگاه، تبریز، بندرعباس، اصفهان و تهران در این صندوق عرضه خواهد شد.

معاون امور واگذاری سهام و بنگاه‌ها در ادامه گفت: برنامه این است که اقدامات اجرایی دومین صندوق‌ ای تی اف، در تابستان صورت بگیرد.

وی در خصوص سومین‌ ای تی اف دولتی خاطرنشان کرد: داراسوم که به‌ ای تی اف خودرویی و فلزی معروف است از ترکیب سهام چهار شرکت، ملی مس ایران، فولاد مبارکه، ایران خودرو و سایپا ایجاد خواهد شد که برنامه‌ریزی‌های لازم برای پذیرش این صندوق در سه ماهه سوم سال در حال انجام است.

کد خبر 536953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار