بر اساس اعلام فرمانداران شهرستان‌های کوهستانی درگز و کلات در شمال خراسان رضوی بارندگی عصر پنجشنبه ۹ مرداد و جاری شدن سیلاب یک جاده اصلی در شهرستان درگز و ۹ راه روستایی در شهرستان کلات را مسدود کرد.

سیل

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، در پی بارندگی امروز راه روستاهای سیرزار، قله زو، آغداش، خشت، نفته، خلج، گرو، سنگدیوار و بابارمضان مسدود شد.

مهدی ناصری،  فرماندار کلات، استان خراسان رضوی افزود: بازگشایی سه ‌راه روستایی چهارراه، خاکستر و لائین کهنه نیز که در اثر بارش‌های روز سه‌شنبه هفته جاری مسدود شده بود به علت بارندگی امروز ناتمام ماند.

سیل و بارندگی امروز خسارات سنگینی به مزارع کشاورزی و دامداری‌ها، مناطق روستایی، راه‌ها و تأسیسات آب و برق این شهرستان وارد کرده است که میزان آن پس از برآورد خسارات اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فرماندار کلات گفت: هم‌اکنون بارش باران موجب آب‌گرفتگی معابر در شهر کلات نادری شده و به تأسیسات خدماتی این شهر نیز خسارت وارد کرده است اما تلفات انسانی تاکنون گزارش نشده است.

مرکز شهرستان ۳۸ هزارنفری کلات در ۱۵۵ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است. ساکنان مناطق دامداری و عشایری که به‌صورت پراکنده در این شهرستان به فعالیت دامداری اشتغال دارند حدود هشت هزار نفر هستند و حدود ۱۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان نیز در شهر کلات نادری زندگی می‌کنند و بقیه نیز ساکن روستاهای این شهرستان مرزی و کوهستانی هستند.

انسداد جاده قوچان - درگز

فرماندار درگز نیز گفت: در پی بارندگی امروز علاوه بر آب‌گرفتگی معابر در شهر درگز هفت منزل مسکونی نیز دچار آب‌گرفتگی شد که توسط عوامل آتش‌نشانی به این منازل امدادرسانی شده است.

علی فراهی افزود: همچنین سیلاب به جاده اصلی قوچان - درگز در محدوده آغمزار تا کبکان در حوزه میانکوه درگز آسیب رسانده و این جاده را مسدود کرده است که عوامل راهداری برای برطرف کردن انسداد جاده به محل اعزام‌شده‌اند.

مرکز شهرستان ۷۵ هزارنفری درگز در ۲۵۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

بر اساس اعلام مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش‌های رگباری همراه با رعدوبرق و احتمال آب‌گرفتگی، ایجاد رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها از عصر پنجشنبه در خراسان رضوی آغازشده و طی امروز و فردا نواحی شمالی و شمال غرب استان را در بر خواهد گرفت.

کد خبر 535876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار