وزیر بهداشت گفت: در تاریخ ثبت خواهیم کرد که هم یاد حسین (ع) و عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا را پاس داشتیم هم از سلامت عشاق حضرت اباعبدالله صیانت کردیم و هم به جهان الگویی را ارائه کردیم که الگویی ماندگار و نمونه است.

هم‌اندیشی وزیر بهداشت و مداحان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در جلسه نشست هم‌اندیشی ذاکرین، مداحان و وعاظ با وزیر بهداشت درباره نحوه برگزاری مراسم محرم بیان کرد: بعد از سال‌ها فریاد شیعه در مرثیه حضرت اباعبدالله الحسین و یاران باوفای آن حضرت، امسال با پدیده‌ای به نام ویروس کرونا مواجه‌ایم. بر همین اساس از عشاق حسین (ع) و کسانی که برای عشاق حسین نغمه‌سرایی می‌کنند، استمداد طلبیدم. زیرا در صددیم امسال محرمی برگزار کنیم که اولا بگوییم که نام و یاد حسین (ع) را از تمام گلدسته‌ها و مناره‌ها فریاد خواهیم زد. ما کربلا، مظلومیت حسین، اولاد حسین، یاران حسین و اصحاب حسین در تاریخ را فراموش نخواهیم کرد. 

دوم اینکه می‌خواهیم اعلام کنیم که ما نخواهیم گذاشت که عشاق حسین (ع) تب کنند و بیمار شوند. در کنار هم به این موضوع پایند و متعهدیم که اجازه ندهیم که شیعه امام حسین (ع) به دلیل مراسم عزاداری سردار شهیدان تب کند.

وی افزود: سوم اینکه می‌خواهیم به دنیا بگوییم که ما داریم الگویی را ارائه می‌دهیم و شیعیان کشورهای دیگر ببینید که ایران اسلامی از خود چه نبوغی بر جای گذاشت و چه زیبا نام حسین (ع) را زنده کرد. در تاریخی که شاید ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال طول بکشد که جهان دچار چنین بلای سنگینی شود، ما در تاریخ ثبت خواهیم کرد که هم یاد حسین و عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا را پاس داشتیم، هم از عشاق حضرت اباعبدالله صیانت کردیم و هم به جهان الگویی را ارائه کردیم که الگویی ماندگار و نمونه است.

نمکی ادامه داد: امروز چشمم به جمال عزیزانی منور شده که سال‌هاست ذکر حضرت اباعبدالله از حنجره‌شان بیرون می‌آید. آموزه‌های کودکی چنان در جان من مانده است که هنوز جرعه‌ای آب در خوشی و ناخوشی ننوشیده‌ام که نگویم فدای لب تشنه‌ات یا اباعبدالله. یاد و ذکر حضرت اباعبدالله با سرشت ما آمیخته است. 

وزیر بهداشت گفت: امروز از شما عزیزانی که عمری است در ذکر حضرت اباعبدالله کوشیدید و ما ملت شیعه برای پاسداشت نام اباعبدالله به شما مدیون هستیم، از شما استمداد طلبیدم که ما به عنوان سربازان خاک پای ملت شیعه و شما به عنوان کسانی که هدایت این جمعیت عظیم مملکت شیعه اسلامی را به عهده دارید، درکنار هم جمع شویم و ببینیم که چه راهکارهایی را بیندیشیم که به برگزاری یک مراسم از یاد و نام کربلا برسیم با حفظ سلامت مردم عاشق اباعبدالله.

کد خبر 535525

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جواد IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
  3 10
  محرم باید برگزار بشه با رعایت اصول بهداشتی چرا که محرم تعطیل بردار نیست و تحت هر شرایطی باید برگزار شود فقط همین
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
  5 7
  باید ایرانی بلوغ مذهبی خودش را به جهان نشان دهد و در این برهه حساس به دنیا نشان دهد که عقلانیت و دیانت دو روی یک سکه هستند و قلب معتقد مغز متفکر را تغذیه میکند و البته حالت عکس آن نشان میدهد که بین قلب و عقل رابطه ای نیست و همان میشود که معاندان انتظارش میکشند .