مدیرکل حفاظت محبط زیست البرز از تصویب تالاب صالحیه نظرآباد به‌عنوان منطقه شکار ممنوع در استان البرز خبر داد.

تالاب صالحیه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فردین حکیمی گفت: تالاب صالحیه به مدت ۵ سال، به عنوان منطقه شکارممنوع در استان البرز تصویب نهایی رسید.

حکیمی تصریح کرد: امسال به دلیل بارندگی‌های خوب شاهد جمع شدن آب در این تالاب بودیم که متاسفانه به دلیل تخریب دیواره‌های تالاب، حجم بالایی از آب تالاب تخلیه شد. همچنین با توجه به شروع فصل کشاورزی و آبیاری مزارع، امکان آبگیری تالاب میسر نبود.

وی ادامه داد: اما با توجه به مسدود شدن کانال زهکش، از این به بعد با شروع فصل بارندگی‌ها و لایه‌روبی کانال‌های خاکی منتهی به تالاب و همکاری دستگاه‌های مسئول، تلاش خواهد شد آبگیری مناسبی در تالاب صالحیه صورت گیرد تا در تابستان با مشکل کم‌آبی و خشک شدن احتمالی تالاب نباشیم.

حکیمی همچنین اظهار کرد: راه‌اندازی پایشگاه آنلاین تالاب، اجرای طرح حفاظت، قرق و احیای تالاب، لایه‌روبی کانال‌های خاکی، تثبیت دیواره‌های تالاب، مسدود کردن کانال‌های زهکش، شروع عملیات ساماندهی شترهای سرگردان، تثبیت مرز تالاب به لحاظ عدم تداخل با مستثنیات اشخاص، مطالعات تعیین نیاز آبی و برنامه عمل احیا انجام و امکان سنجی استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب شهری به‌عنوان منبع پایدار تامین آب برای تالاب، راه‌اندازی سایت پرنده‌نگری از برنامه‌های آتی محیط زیست است که تلاش داریم با تخصیص اعتبارات استانی و ملی، تا پایان سال جاری تحقق یابد.

کد خبر 535386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار