دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
۰ نفر

قضات دادگاه کیفری استان تهران پرونده مرگ مرد جوانی را که با شلیک گلوله کشته شده بود از موارد لوث اعلام کردند و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند.

مراسم قسامه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه ایران، رسیدگی به این پرونده از آبان سال ۹۶ با مرگ مرد ۳۲ ساله‌ای به‌ نام سعید که بر اثر شلیک گلوله به قتل رسیده بود، شروع شد. 

مرد جوان پس از اصابت گلوله به پهلویش در مسیر انتقال به بیمارستان فیاض‌بخش تسلیم مرگ شد. با اعلام موضوع به پلیس، مأموران به تحقیق از پسردایی مقتول که در زمان قتل همراه او بود، پرداختند.

پیمان به مأموران گفت: دو ساعت قبل از جنایت، من و سعید و پسر ۴ ساله‌اش به قهوه‌خانه رفته بودیم که فردی با تلفن همراه سعید تماس گرفت و با هم قرار گذاشتند که همدیگر را ببینند. 

زمان قرار با هم به حوالی اتوبان آزادگان رفتیم. دقایقی بعد شخصی با خودروی پژو ۲۰۷ به محل قرار آمد و در یک لحظه با اسلحه‌ای که همراه داشت به سعید شلیک کرد و بلافاصله از آنجا گریخت. من با این‌که شوکه شده بودم بلافاصله با پلیس تماس گرفتم و مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس به محل آمدند و پس از آن هم قصد داشتیم که سعید را به بیمارستان برسانیم که او در بین راه فوت کرد.

پس از اظهارات پسردایی مقتول، پلیس موفق شد مالک پژو ۲۰۷ را که فردی به ‌نام بهرام بود شناسایی و دستگیر کند. او که به ظاهر از دوستان مقتول بود پس از بازداشت مدعی شد که قتل عمدی نبوده و گلوله به طور ناخواسته شلیک شده است.

رسیدگی به این پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد و پس از قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و از قضات خواستند تا قاتل قصاص شود. 

در ادامه متهم با رد اتهام قتل عمد به قضات گفت: من و سعید سال‌ها با هم دوست بودیم، اما این اواخر به لحاظ مالی به اختلاف خورده بودیم و او بدهی‌اش را به من پرداخت نمی‌کرد. روز حادثه من با سعید تماس گرفتم و از او خواستم تا برای تسویه بدهی‌اش به اتوبان آزادگان بیاید که او با پسر خردسال و پسر دایی‌اش به محل قرار آمد و به محض این‌که من رسیدم با سنگ به من حمله کرد و شیشه ماشینم را شکست و بعد هم اسلحه‌ای را از جیبش خارج کرد تا به من شلیک کند که تلاش کردم آن را از او بگیرم .

کشمکشی بین ما در گرفت و در نتیجه به‌ صورت ناخواسته گلوله‌ای از اسلحه به پهلوی او خورد و من از ترس بلافاصله از آنجا فرار کردم. 

قضات کیفری پس از اظهارات متهم، شاهد و شاکیان پرونده وارد شور شدند و پرونده را از موارد لوث تشخیص دادند و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند. 

به این ترتیب مقرر شد اولیای دم ۵۰ نفر از بستگان نسبی خود را برای ادای قسم به دادگاه معرفی کنند تا آن‌ها بر قاتل بودن بهرام سوگند یاد کنند و در این حالت متهم به قصاص محکوم خواهد شد.

کد خبر 534610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار