نخستین آلبوم از مجموعه‌ «شادی‌های اقوام ایرانی» با حال و هوای آیینی به زودی توسط گروه «اوستا» به سرپرستی آرش اوستا منتشر می‌شود.

آرش اوستا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، آرش اوستا نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی  در تازه ترین فعالیت موسیقایی خود مجموعه اول آلبوم «شادی های اقوام ایرانی» را منتشر خواهد کرد. در این آلبوم ۱۲ قطعه از ۲۸ اثری که توسط اوستا طی سال های اخیر جمع آوری و تنظیم شده توسط گروه موسیقی «اوستا» اجرا شده است.

آرش اوستا تنظیم کننده و خواننده این آلبوم بیان کرد: تجربه خوانندگی در این آلبوم از جهت نوع مخارج اصوات و لحن قطعات بسیار ارزنده بود. ما در تنظیم قطعات هم از هارمونی ایرانی و هم از هارمونی موسیقی کلاسیک جهانی بهره مند شدیم. ضمن اینکه در  تنظیم برخی قطعات نیز از گروه کر استفاده شده است. آلبوم «شادی‌های اقوام ایرانی» به صورت صوتی و تصویری ارائه می‌شود. این در حالی است که ویژگی تصویر به گروه مخاطب امکان می‌دهد تا به خوبی با فضای آیینی آلبوم عجین و با سازها و لباس محلی اقوام ایرانی بهترآشنا شود.

در توضیح این اثر موسیقایی آمده است: «ارکستراسیون این آلبوم مبتنی بر سازهای ایرانی با همراهی سازهای زهی است و از سازهای بومی هر منطقه برای رنگ‌آمیزی قطعات استفاده شده است. اشعار این آلبوم به زبان و گویش هر منطقه است اما ترجیع‌بند هر قطعه به زبان فارسی هم خوانده می‌شود که زبان وحدت همه‌ اقوام ایرانی است و باعث می‌شود تا همه‌ اقوام بتوانند از قطعات مختلف آلبوم لذت برده و در عین‌حال به اصل قطعه و معنی شعر لطمه‌ای وارد نشود.»

کد خبر 534501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان