همزمان با پافشاری رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم بازگشایی مدارس با وجود شیوع گسترده کرونا، مسئولان مدرسه فرزند دانلد ترامپ از برنامه خود برای آموزش حضوری پاره‌وقت یا برگزاری کلاس‌های آنلاین خبر دادند.

دانلد ترامپ با پسرش بارون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نیویورک تایمز، بارون ترامپ ۱۴ ساله در یک مدرسه خصوصی در مریلند (نزدیک واشنگتن) درس می‌خواند و با اینکه پدرش اصرار دارد مدرسه‌ها حتی در اوج دوران کرونا هم با حضور دانش‌آموزان باز شوند اما مسئولان مدرسه اسقفی سنت‌اندروز بدون توجه به گفته‌های رئیس جمهوری آمریکا نمی‌خواهند بچه‌ها را در ماه سپتامبر و همزمان با فرارسیدن فصل پاییز به زور به کلاس‌های درس بکشانند.

مسئولان مدرسه سنت‌اندروز به والدین تمام دانش‌آموزان خود نامه‌ای فرستاده و به آنها خبر داده‌اند که برای سال تحصیلی آینده به یکی از این دو روش عمل می‌کنند؛ حضور محدود و نوبتی بچه‌ها در کلاس‌های درس یا برگزار کردن کاملا آنلاین و از راه دور آموزش، یعنی همان کاری که در فصل بهار هم انجام شد. قرار است تصمیم نهایی درباره باز شدن یا نشدن مدرسه اوایل ماه آینده میلادی گرفته و اطلاع‌رسانی شود.

ترامپ به شکل نمادین آغاز رقابت‌های میجر لیگ بیسبال آمریکا را اعلام کرد

بارون که کوچک‌ترین عضو از پنج فرزند ترامپ است، از زمان منتقل شدن پدرش به کاخ سفید سه سال گذشته را در مدرسه خصوصی سنت‌اندروز گذرانده و شاید این آخرین سال حضورش در این مدرسه اسقفی باشد. اگر ترامپ انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ را به جو بایدن ببازد و از واشنگتن به خانه خود در نیویورک بازگردد، به احتمال فراوان بارون هم ناچار خواهد بود در همان مدرسه نزدیک خانه خودشان در منهتن درس بخواند.

با وجود افزوده شدن بیش از یک میلیون نفر به تعداد بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ۱۵ روز اخیر در آمریکا، ترامپ تهدید کرده است اگر مدرسه‌ها در پاییز آینده باز نشوند، بودجه فدرال را قطع می‌کند. با این حال، بسیاری از ایالت‌ها، جوامع محلی و مدرسه‌های خصوصی تهدید رئیس جمهوری آمریکا را جدی  نگرفته و برای آموزش از راه دور یا نوبتی کردن حضور بچه‌ها در مدارس برنامه‌ریزی می‌کنند.

کد خبر 534154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار