رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بنای دستگاه قضایی بر صدور رأی بر مبنای شرع و قانون است، گفت: اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است.

سید ابراهیم رئیسی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر،‌ حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای عالی قوه قضائیه اظهار کرد: بنای دستگاه قضایی برصدور رأی بر مبنای شرع و قانون است. اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است.

وی افزود: همکاران قضایی در سراسر کشور باید نسبت به جرایم خشن حساس باشند و با برخورد قاطع نگذارند افراد شرور و متجاسر به قانون میدان پیدا کنند.

رئیسی با تأکید بر اینکه تضییع حقوق عامه از هیچکس پذیرفته نیست، گفت: نظام دادرسی در دستگاه قضایی مبتنی بر ادله و اقتضای حق و عدل است و ظرفیت‌های قانونی و فرآیند دادرسی هم تضمین کننده حقوق عامه است و هم ضامن حقوق اصحاب دعوا و متهم است و لذا فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به بخشنامه ابلاغی اخیر در خصوص نظام بانکی عنوان کرد: دریافت سود و جریمه بانکی باید منضبط باشد و آشفتگی در اعطای تسهیلات با هر میزان نرخ سود و جریمه باید رفع شود. ناظم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است ما هم تضمین آن هستیم.

وی تأکید کرد: اقدام ما در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کمک به انضباط مالی در نظام بانکی بود. مدیران اقتصادی کشور با مردم و بازار سخن بگویند تا مردم مطمئن شوند که برنامه دارید.

کد خبر 532634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • گمنام IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  12 6
  این سخنی به دور از احساسات و بر پایه منطقه... امیدواریم که رافت اسلامی شامل حال معترضین و مجازات اسلامی شامل حال اغتشاشگران بشه... (لطفاً سلبریتی های عزیز بیشتر از این در حمایت از افرادی که آرامش و امنیت و سلامت هموطنان عزیزمون رو سلب کردند تلاش نکنند چون با این روند، اندک محبوبیتی هم که داشتند داره به دست فراموشی سپرده میشه)
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  11 1
  لطف کنید شیوه اعتراض مسالمت امیز توی کشور رو تدوین واعلام کنید.تا اعتراض مردم هرروز ممصادره وتبدیل به اغتشاش نشه
  • IT ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   1 5
   همه مشکلات زیر سر دشمنان آمریکا هست،
 • عبدالرضا غیایی شاملو IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  2 2
  جناب رئیسی، ریاست محترم قوه قضاییه اصل قانون برای این است که در خدمت مردم باشد، وقتی که عده کثیری از همین مردم از جنابعالی درخواستی دارند نظر بگیرید و دل مردمی که حتمأ احترام و ارادتشان را نسبت بخودتان میدانید را شاد کنید، باتشکر، یاعلی.
 • مهرداد US ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  1 2
  آقای رییسی هیچکس موافق بلوا وآشوب نیست ولی ...
 • IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  3 0
  ایشان تفاوت را بفرمایند

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار