معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی جزئیات افزایش مستمری‌بگیران این سازمان بر اساس سابقه فعالیت‌ آنها از ۱۰ سال تا ۳۵ سال را تشریح کرد.

دستمزد - اسكناس - پول - حقوق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم؛ مهرداد قریب در نشست دیده‌بان با موضوع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که در موسسه عالی پژوهش این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۹۸ افراد دارای ۳۵ سال سابقه حداقل‌بگیر یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان دریافتی داشتند که با طرح متناسب سازی به ۳ میلیون تومان میرسد و این به معنی این است که حقوقشان ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.  همچنین حقوق افراد با ۳۰ سال سابقه به ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان و با افزایش ۶۸ درصد می‌رسد.

قریب گفت: همچنین حقوق افراد با ۲۵ سال سابقه و حداقل بگیر به ۲میلیون و ۴۹۱ هزار تومان یعنی افزایش ۵۰ درصدی می‌رسد و حقوق افراد با ۲۰ سال سابقه به ۲میلیون و ۴۲۱هزار و ۲۵ درصد رشد خواهد رسید.  حقوق افراد با ۱۵ سال سابقه  با ۲۴ درصد افزایش و به ۲میلیون و ۳۴۸ هزار تومان و حقوق  افراد با ۱۰ سال سابقه حداقل ۴۱ درصد و به ۲میلیون و ۳۴۳هزار تومان می‌رسد.

وی تصریح کرد: حقوق افراد با کمتر از ۲۰  سال سابقه ۸۳۴ هزار و رشد ۵۰ درصدی خواهد داشت و حقوق افراد با ۱۰  سال سابقه به ۵۹۴ هزار و ۵۰ درصد افزایش خواهد رسید.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: شیوه‌ای که به اجرا درآمد با عنوان متناسب سازی بر اساس سنوات و میزان پرداخت حق بیمه و حقوق سال بازنشستگی محاسبه شده است.

روزبه کردونی رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی نیز گفت: سیر مکاتبات برای اجرای طرح متناسل سازی حقوق بازنشستگان که از ۲۶ تیر ۹۸ شروع شد و بالغ با ۷۰ مکاتبه و مذاکره است که با مقامات مختلف انجام شده است.

وی افزود: سطح بالایی از پیگیری برای تحقق این امر صورت گرفته است و امروز با خوشحالی این امر را شاهد هستیم. همچنین در این جلسه از شرکای اجتماعی و پژوهشگران و صاحب نظران دعوت کرده‌ایم تا نظرات خود را پیرامون این طرح بیان کنند.

علی‌اصغر بیات؛ رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: خاطره این اقدام موثر و مثبت در اذهان بازنشستگان خواهد ماند؛ حقوق پایه از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای افراد با ۳۰ سال بیمه پردازی به ۲ میلیون ۷۵۰هزار تومان رسیده است که افزایش قابل توجهی است.

وی تصریح کرد: جدول مشترک ما با ۳ سناریو به وزیر رفاه اعلام شد و آقای شریعتمداری به بهترین نحو و مطابق با خواسته ما عمل کرد و این اتفاق بزرگ و بسیار قابل توجه جا دارد که به نحو بهتر و مناسب‌تری در رسانه‌ها منعکس شود تا افکار عمومی از این موضوع مطلع شود و رضایتمندی خوبی حاصل شود.

بیات گفت: درباره دفترچه درمانی که اعتبار آن احیا شده است و حذف کامل دفترچه‌ها نیز کار بسیار بزرگی شده و در خدمات گردشگری از برنامه‌های متنوع سازمان تأمین اجتماعی تشکر میکنم.

وی با بیان اینکه تسهیلات و وام بازنشستگان نیز به خوبی مهیا شده است، ادامه داد: طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تمام سطوح و همه مستمری بگیران را دربر گرفته است.

محمد اسدی، عضو و دبیر کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه اظهار کرد: با نهایی شدن طرح متناسب‌سازی شرایط تغییر کرده و شاهد رضایتمندی بیشتر بازنشستگان هستیم و  این نشئت گرفته از تفکر انقلابی است که به دنبال ایجاد سازوکار و روشهایی برای بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان است.

علیرضا حیدری، عضو خانه کارگر نیز در این جلسه گفت: طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان اقدام بزرگ و با اهمیتی است،در کشوری سرجمع هزینه همسان سازی ۱۹ تا ۲۰ درصد کل تعهدات است و در تأمین اجتماعی در یک سال معادل هزینه چند سال کشوری انجام میشود و تعادل دائمی و پایداری این اقدام موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: این کار نیازمند اراده قوی است که در مدیریت سازمان شکل گرفته و ضرورت و نیاز به انجام این کار را به سایر نهادها منتقل کرده است. تأمین اجتماعی تابع اعداد بزرگ است و با انجام کارهای دقیق و با سازوکار دقیق می‌توانید کارهای ارزشمندی انجام دهید.

دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران نیز گفت: ما در زمان شروع به کار شما اعتماد زیادی نداشتیم اما عملکرد شما نگرش ما را تغییر داد و ما امیدوار شده‌ایم. متناسب‌سازی از مشکلات ۱۰ ساله ما بود که با زحمات شما به نتیجه رسید و شما با این حرکت خود ۸ تا ۹ میلیون نفر را خوشحال کردید.

دهقان کیا درباره بحث درمان خاطرنشان کرد: امروزه بازنشستگان هزینه‌های زیادی را می‌پردازند و بسیاری پزشکان تمامی هزینه ویزیت را از ما میگیرند و تشکر میکنیم که شما به این حوزه توجه ویژه دارید.

گرجی‌پور؛ رییس دبیرخانه هئیت امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: همسان سازی برخلاف عدالت بیمه‌ای است اما متناسب‌سازی وظیفه سازمان بیمه‌گر است.

وی افزود: سازمان بیمه‌گر باید قدرت خرید مستمری بگیران را متناسب با قدرت خرید آنان که بر اساس آن بیمه پردازی کرده‌اند حفظ کند. با متناسب سازی قدرت خریدی که در سنوات مختلف عقب افتاده بود احیا شد.

گرجی‌پور گفت: دریافت ۳۲هزار میلیارد تومان از طلب‌های معوق سازمان تأمین اجتماعی از دولت، اتفاق بزرگی است که منجر به اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان شده است.

کد خبر 531277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 33
 • نظرات در صف انتشار: 5
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ز IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 4
  ببخشید نا مفهوم گفته میشه کسی که باطبقه ۱۲ و۱۳ ۳۰ سال بازنشسته شده چقدراضافه شده
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  28 11
  وضعیت افزایش غیر حداقل بگیران چه می شود؟دراین مورد هم اطلاع رسانی کنید
 • سیامک IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  22 17
  سلام ، با این تورم بعد از عید ، این اضافه کردن تاثیری بر زندگی ما بازنشستگان تامین اجتماعی نمیذارد! ما همیشه زیر خط فقر هستیم! حداقل یه کارتهای اعتباری برای خرید کالاهای اساسی به ما بدید ، و هر ماه آنهارا شارژ کنید شاید کمی از این فشار کم بشه !
 • مجید محاوی US ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  32 3
  بزار بگیریم بعد بگیم دادن الان روی هواست
 • زهرا US ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  12 11
  ببخشید مستمری بگیران فوت شده ها با سابقه ی ۱۵ تا ۲۰ سال تکلیفشون چیه با این اوضاع تورم!!!در حین خدمت فوت شدن دیگه...چرا اینا رم با ۳۰ سال سابقه دارا یکسان نمیکنن!!
 • ناشناس IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  21 11
  این همه هیاهو وجنجال در مقابل افزایش سرسام آور اجناس درسال 99 صفر است دولت ازجیب خودمان افزایش داده آنهم با این نا متناسب سازی آخر مرد حسابی مرغ فروش به من که 20 سال سابقه دارم با سی سال سابقه فرق نمیزاره نرخ گرانی یکسان است چرا افزایش رو پایه حداقلی آنقدر تفاوت دارد
 • Min RO ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  26 11
  یعنی پایه حداقل بگیر هارو میرسونید به پایه اونایی که بیشتر حق بیم پرداخت کردند و ااونا رو به همون میزان افزایش نمیدید اسمش عدالت. بیمه ای هستش?
  • ترنم IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   21 6
   به این بی عدالتی میگن همسان سازی
 • ب IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  6 4
  با سلام . درپرداخت همسان سازی همه فاکتورهای شاغلی برای بازنشسته برابرعدالت درنظر گرفته شود ونظر به اینکه مدرک تحصیلی درحقوق اثر گذاراست بعضی ازبازنشسته لشکری نزاجا درزمان شاغلی مدرک لیسانس گرفته ولی پس ازبازنشستگی مدرک آنان جهت محاسبه درحقوق درسیستم سابا ثبت نشده لطفا پی گیری ورسدگی گردد.باتشکر
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  4 3
  ۳۰سال پیش باید این قانون اجرا میشد نه الان
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  14 7
  باوجودگرانی وتورم بسیارزیاد،این مقدارافزایش تاثیرچندانی نداره
 • حسین IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  17 2
  این چه طرز همسان سازی تا ابد یاد بازنشسته ها میمونه حقوق کمتر افزایش کمتر
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  8 3
  درمورد افرادی که غیر حداقل بگیر هستند چه کرده آید
 • لیلی IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  18 4
  اضافه حقوق در نظر گرفته شده ابده جوابگوی هزینه ها نیست حتی هزینه های درمانی مانند دندانپزشکی چشم پزشکی و ووووووو
 • سمیه IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  11 2
  تکلیف ما مستمري بگیران چی ميشه چقد اضافه شده دقیقا؟
 • بازنشسته IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  15 6
  سلام لطفاً این افزایش را از اول سال محاسبه واقدام نماید
 • مستمری بگیر IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  4 3
  چرا نا مفهوم توضیح میدین ؟ بالاخره تکلیف چیه؟ حقوق مستمری بگیران با ده سال سابقه چقدر قراره بشه؟ لطفا پاسخ بدین
 • اسحق روزافزوزی IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  38 7
  خبر خوش شنیدیم خدا کنه انجامش بدهند وحقوق ما سی رز حقوق بگیران تامین اجتماعی به دومیلیون و هشتصد برسد تشکر از همه کسانیکه در این راه کمک میکنند
 • کارگر IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  5 14
  بهتر از این نمیشه ۳۵ سال کار کردم حقم ۸۰ در صده خوبه ممنون باید فرقی باشه با اونایی که کم کار کردن ومن که ۳۵ سال جون کندم
 • احمد US ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  11 9
  ای کاش همسان سازی حقوق بازنشستگان در این همسانسازی معنا و مفهومی واقعی همسان سازی وجود داشت خیلی از شاغلین می تو انستند از حقوق بیشتری برخوردار شوند ولی عملا چنین نشد
 • ناهید IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  12 2
  با سلام آقای وزیر شما می دانی که برای کسانی که ۲۰ سال سابقه دارن کمترین درصد را برایشان در نظر گرفتی آخه چرا مگه ما چه گناهی کردیم لعنت به این شانس و اقبال
 • ناهید IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  8 2
  چرا نظرات خودم رو نمی تونم بعد ارسال ببینم ادمین: احتمالا دستگاه شما یک مشکل نرم افزاری دارد
 • سعید محضری TR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  4 1
  سلام خدمت کسانی که در مورد حقوق بازنشستگان تصمیم گیری کرده اید.از بازنشستگان قانون بیست سال شصت سال سن هستم.با این قانونحقوق ما در سقف حداقل بگیران بودم.حال وجدانا قضاوت کنید کمترین درصد به ما تعلق گرفت.تفاوت حقوق سی سال وده سال سابقه رابا ما بسنجید نا عادلانه است
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  4 3
  با درود هنوز اضافه نشده با دلار ۲۴تومن دوبرابرش رو پس گرفتند
 • ناشناس IR ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  3 2
  سلام لطفا میشه توضیح دهید خانمهایی که با 42 سال سن و 20 سال سابقه بازنشسته شدن چقدر به حقوقشون اضافه میشه.
 • موسي اسناوندي IR ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  13 3
  دولت بايد تمام مطالبات بيمه را پرداخت كند تا سازمان در بورس سرمايه گذاري ميكرد و الان چند تريليارد سرمايه داشت و الان منت شماها را نميكشيد مدير عامل زير پوشش وزير رفاه زير سلطه و نا مستقل است
 • Ali IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  3 4
  این جانب در سال ۹۱ با سابقه ی ۳۵ سال بازنشست شدن با حداقل دستمزد حقوق این جانب چند میشود؟
 • سیدحسین موسوی راد IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  3 5
  سلام... افرادی ک با سابقه کم ازکارافتاده کلی شده اند و حتی سن آنان زیر 30سال هستند با2فرزند حقوق دریافتی آنان هم ب چ میزان واریز می‌گردد؟؟؟؟
 • عباس IR ۰۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  1 4
  سلام : مبتای دسته بندی سوابق و میزان افزایش حقوق هم به لحاظ شکلی و هم ماهیتی مبهم است .15
 • دست شما درد نکنه اما تورم پویا ودونده نفس گارگ IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  1 2
  تشکر ،اما تور م پویا ودونده نفس کار گران ثابت بگیر را گرفته باید فکری بشه
 • علی IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  0 3
  باسلام ازتمامی کسانیکه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی زجمت کشیدن وتلاش کردن تااجرابشه تشکرمیکنم، اگه ازاول سال اجراش کنن بسیارعالی میشه، باتشکر
 • رجب IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  1 1
  ممنون از زحمات شما چرا اینقدر تورم داشته باشیم که منتظرم اضافه شودن دستمزد کارگران بازنشته تامین اجتماعی نگران هستم که من بازنشسته شوم کفاف زندگی سخت من را میدهد چه باید اگر چرا چرا
 • زهرا کریمی IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  1 1
  همسره من ۳۲ سال سابقه کاری داردبا ۱/۷۰۰ حقوق بازنشستگی

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار