شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها، تعداد مبتلایان تاکنون به ۱۲ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۲۸۸ نفر رسیده است.

کرونا در جهان

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر نوشت: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به ۵۶۷ هزار و ۷۳۴ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۱۲ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۲۸۸ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۷ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۲۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان ۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۳۰۸ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان ، ۹۹ درصد موارد یعنی ۴ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۵۱۴ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۵۸ هزار و ۷۹۴ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۸ میلیون و ۵۰ هزار و ۹۸۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا ۷ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۲۴۶ نفر معادل ۹۳ درصد از موارد بهبود یافته و ۵۶۷ هزار و ۷۳۴ نفر معادل ۷ درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

 تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۶۴۶ مبتلا، ۱۳۷ هزار و ۴۰۳ قربانی

۲.  برزیل یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۸۱۲ مبتلا، ۷۱ هزار و ۴۹۲ قربانی

۳. هند ۸۵۰ هزار و ۳۵۸ مبتلا، ۲۲ هزار و ۶۸۷ قربانی

۴.  روسیه ۷۲۰ هزار و ۵۴۷ مبتلا، ۱۱ هزار و ۲۰۵ قربانی

۵. پرو ۳۲۲ هزار و ۷۱۰ مبتلا، ۱۱ هزار و ۶۸۲ قربانی

۶. شیلی ۳۱۲ هزار و ۲۹ مبتلا، ۶۸۸۱ قربانی

۷.اسپانیا ۳۰۰ هزار و ۹۸۸ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۰۳ قربانی

۸. مکزیک ۲۹۵ هزار و ۲۶۸ مبتلا، ۳۴ هزار و ۷۳۰ قربانی

۹. انگلیس ۲۸۸ هزار و ۹۵۳ مبتلا، ۴۴ هزار و ۷۹۸ قربانی

۱۰. آفریقای جنوبی۲۶۴ هزار و ۱۸۴ مبتلا، ۳۹۷۱ قربانی

پس از آن کشورهای ایران با ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ مبتلا، پاکستان با ۲۴۸ هزار و ۸۷۲ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۲ هزار و ۸۲۷ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۲۹ هزار و ۴۸۰ مبتلا، ترکیه با ۲۱۱ هزار و ۹۸۱ مبتلا، آلمان با ۱۹۹ هزار و ۸۱۲ مبتلا، بنگلادش با ۱۸۱ هزار و ۱۲۹ مبتلا، فرانسه با ۱۷۰ هزار و ۷۵۲ هزار مبتلا، کلمبیا با ۱۴۵ هزار و ۳۶۲ مبتلا، کانادا با ۱۰۷ هزار و ۳۴۷ مبتلا و قطر با ۱۰۳ هزار و ۱۲۸ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

سپس آرژانتین با ۹۷ هزار و ۵۰۹ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۵۹۴ مبتلا، مصر با ۸۱ هزار و ۱۵۸ مبتلا، عراق با ۷۵ هزار و ۱۹۴ مبتلا، سوئد با ۷۴ هزار و ۸۹۸ مبتلا، اندونزی با ۷۴ هزار و ۱۸ مبتلا، اکوادور با ۶۷ هزار و ۲۰۹ مبتلا، بلاروس با ۶۴ هزار و ۷۶۷ مبتلا، بلژیک با ۶۲ هزار و ۶۰۶ مبتلا، قزاقستان با ۵۸ هزار و ۲۵۳ مبتلا، عمان با ۵۴ هزار و ۶۹۷ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۴ هزار و ۴۵۳ مبتلا، فیلیپین با ۵۴ هزار و ۲۲۲ مبتلا، کویت با ۵۴ هزار و ۵۸، اوکراین با ۵۲ هزار و ۸۴۳ و هلند با ۵۰ هزار و ۹۲۱ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین کشورهای پرتغال، سنگاپور، بولیوی، پاناما، جمهوری دومینیکن، لهستان، افغانستان، سوئیس، سرزمین‌های اشغالی، بحرین، رومانی، نیجریه، ارمنستان، ایرلند، هندوراس، گواتمالا، آذربایجان، غنا و ژاپن بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

کد خبر 530059

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha