مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از راه اندازی طرح مونیتورینگ برای حفاظت از جنگل ها، مراتع و اراضی ملی استان گیلان خبر داد و گفت: طرح مونیتورینگ با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد ریال امسال راه اندازی می شود.

جنگل‌

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن یوسف پور از راه اندازی طرح مونیتورینگ برای حفاظت از جنگل ها، مراتع و اراضی ملی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از قاچاق چوب آلات جنگلی و آتش سوزی در جنگل هاست.

وی افزود: طرح مونیتورینگ با توجه به گستردگی منابع طبیعی استان و آمار بالای قاچاق چوب، تصرفات و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های ملی و کمبود نیرو برای حفاظت از این انفال الهی اجرا می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، طرح مونیتورینگ را حفاظت الکترونیکی از انفال دانست و تصریح کرد: طرح مونیتورینگ با استقرار دکل های مرتفع در مناطق بحرانی و نصب دوربین های مناسب و تجهیز همه پاسگاه ها و پایگاه های جنگلی، ۲۴ ساعته مناطق جنگلی را پایش می کند.

یوسف پور، خاطرنشان کرد: طرح مونیتورینگ با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد ریال امسال راه اندازی می شود و دوربین های مداربسته این طرح مانند دیده بان های یگان حفاظت منابع طبیعی سراسر استان را پوشش می دهد.

وی درباره وسعت حدود ۷۰۰ هزار هکتاری جنگل ها و ۲۴۴ هزار هکتاری مراتع گیلان، یادآور شد: بهره مندی و به کارگیری امکانات و ادواتی که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن هرگونه آسیب به جنگل ها و مراتع را به اطلاع نیروهای حفاظتی برسانند، در دستور کار سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری قرار دارد.

کد خبر 529489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار