مدیرعامل شرکت مترو تهران از آغاز ساخت خط ۱۰ مترو در نیمه دوم سال‌ جاری خبر داد.

آخرین وضعیت مترو کرج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو تهران، اظهار داشت: در سال‌های گذشته، مترو تهران فاقد طرح جامع مصوب بود در نتیجه آغاز ساخت خط جدید بدون وجود سند بالادستی، منجر به آسیب به منابع شهر می‌شد.

وی گفت: با تصویب طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران در بهمن ۹۸ توسط شورای عالی ترافیک کشور، آغاز عملیات اجرایی خط جدید در دستور کار شرکت مترو تهران قرار گرفت.

امام با بیان این که تا زمان تصویب طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران، شرکت مترو انجام مطالعات آغاز خطوط جدید را در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم از میان ۴ خط جدید ۸، ۹، ۱۰، ۱۱ و نیز ۲ خط اکسپرس که در طرح جامع حمل و نقل ریلی به تصویب رسیده است، خط ۱۰ از اولویت اجرایی بیشتری برای اجرا برخوردار است.

وی با اشاره به این که مجموع خطوط مصوب در طرح جامع تا سال ۱۴۲۰ باید ساخته و بهره‌برداری شود، درباره دلیل در اولویت قرار دادن ساخت خط ۱۰، عنوان کرد: این خط در مجموع از ۶ منطقه شهر تهران عبور می‌کند که در این میان منطقه ۵ و ۲۲ برخورداری کمتری از خطوط حمل و نقل ریلی درون شهری دارند. در نتیجه ساخت این خط به تکمیل پوشش شبکه ریلی در پایتخت کمک بسیار زیادی می‌کند.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در ادامه عنوان کرد: همچنین با توجه به محدودیت منابع مالی شهرداری تهران و نیز دولت در سال جاری ساخت این خط با حضور و مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای تامین برخی از هزینه اجرای آن امکان‌پذیر است.

امام در ادامه اظهار کرد: وجود مال‌ها و فروشگاه‌های بزرگ در مسیر این خط و نیز فرصت‌های مناسب جهت احداث مجتمع‌های ایستگاهی باعث می‌شود مشارکت در ساخت خط ۱۰ برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دارای جذابیت باشد.

وی افزود: تا کنون سرمایه‌گذاران مختلفی برای مشارکت در ساخت این خط اعلام آمادگی کرده‌اند و جلسات متعددی نیز در همین زمینه برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که مقدمات اجرایی ساخت خط ۱۰ و مطالعات آن رو به اتمام است، گفت: خوش‌بین هستیم تا در نیمه دوم سال جاری عملیات اجرایی ساخت خط ۱۰ مترو تهران آغاز شود.

کد خبر 528443

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha